מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

 

ד”ר סלאמן זרקה, מנהל בית החולים, קורא לקהל הרחב לתרום

 

 

המרכז הרפואי זיו טיפל כבר ביותר מ-700 פצועי מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה, כולל נשים וילדים. בימים אלה מגייס המרכז הרפואי זיו תרומות עבור הפצועים הסורים בשובם לארצם.

 

“כל העולם שותק, אבל אנחנו לא, אתם לא”, אומר ד”ר זרקא. “אנחנו נמשיך להגיש להם סיוע רפואי ולהציל את חייהם. אנו זקוקים לתרומות כספיות, אך זה לא עבור בגדים. זה עבור תותבות, כי ידיהם או רגליהם נקטעו במלחמה בסוריה, עבור כסא גלגלים, עבור תרופות”.

 

 

כולנו נחשפנו לזוועות המתרחשות ממש ליד ביתינו. המרכז הרפואי זיו מסייע כבר מעל שלוש שנים ומטפל באזרחים פצועים, נשים וילדים, קורבנות מלחמת האזרחים . כלל הפצועים מגיעים לגבול, לעיתים, בדרך לא דרך. בין הפצועים ילדים ותינוקות המגיעים בגפם, כי איבדו את הוריהם במלחמה. רובם סובלים מפציעות מלחמה קשות ומורכבות מירי ופגיעות הדף ורסיסים כתוצאה מפיצוצים מדממים עם פגיעות פנימיות או קטועי גפיים. בניגוד לשגרה, פצועים אלו מטופלים חודשים ארוכים כשהם ללא ליווי משפחה וללא ציוד בסיסי.

 

בימים אלו, עקב החוויות הקשות שעברו, נערך המרכז הרפואי זיו על מנת לטפל ולהציל את חייהם של הפצועים. בית החולים אף הרחיב את שירותי הטיפול הסוציאלי בפצועים הסורים, הזוכים גם לתמיכה וטיפול של אנשי צוות פרא-רפואי ופיזיותרפיסטים.

 

במקביל, החל המרכז הרפואי זיו בגיוס תרומות כספיות למימון קביים, כסאות גלגלים, פרוטזות וכדומה. זמנם של הפצועים בישראל מוקצב והמרכז הרפואי הם חוזרים לסוריה אל הלא נודע, למקומות בהם אין מרפאות, בתי חולים או טיפולים רפואיים המשכיים בכדי שיוכלו להחלים.

 

 

בבית החולים מציידים אותם בכל הדרוש להתנהלות במקום בו יהיו בעתיד, בכדי שיוכלו לתפקד באופן סביר, דואגים לצייד אותם בציוד רפואי: מכשור, תרופות, תחבושות, ומנחים אותם כיצד להמשיך את הטיפול הרפואי בעצמם.

 

ד”ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו: “אנו מבקשים להודות לכל הפונים אלינו ברצון לסייע ולתרום, אנו נפעמים מגל התגובות הרחב שקיבלנו החל מיום חמישי ושמחים על כך שהציבור מבין ומוקיר את העבודה החשובה שהצוות הרפואי בזיו עושה לילות כימים בטיפול בפצועים הסורים. כל תרומה כספית תתורגם לסיוע רפואי וליכולת שלנו לסייע לפצועים הסורים, החוזרים לארץ שסועה ללא כל יכולת להמשיך לתפקד, במידה ולא יצוידו בקביים, פרוטזות וציוד רפואי מינימלי וכדומה להמשך”.

 

דרך המרכז הרפואי זיו ניתן לסייע בתרומות לצורך רכישת ציוד כמו קביים, כסאות גלגלים, פרוטזות וכד’ עבור הסורים בחזרם לארצם.

ניתן לתרום באמצעות בנק דיסקונט, בנק 11, סניף 98, לחשבון מספר 44591-עבור קרן מחקרים.

החשבון הינו ייעודי למטרת הסיוע לפצועים הסורים.

כפי שנאמר במסכת אבות- “במקום בו אין אנשים הייה איש” (מסכת אבות).

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו