ד”ר תרצה זהבי, חיה רק יהלום, שלומי כפיר
צילום מו”פ צפון

מו”פ צפון מציגים חדשנות בכנס ‘כרם היין’

בכנס ‘כרם היין’ של מו”פ צפון במכון המחקר מיגל שנערך לאחרונה הציגו את החידושים הטכנולוגים שישנו את ענף כרם היין בתחומי ההשקיה והגנת הצומח. הכנס ביוזמת שירות ההדרכה והמקצוע במשרד החקלאות (שה”מ).

צילום: מו”פ צפון

בין החידושים שהוצגו בכנס ‘כרם היין’, חיישן ייחודי של חברת Treetoscope הננעץ בצמח למדידת זרימת המים בגזע, מערכת חדשנית של חברת ScareCrow לניטור מזיקים אוטומטי, מערכת לבקרת השקיה בגפן באמצעות ניטור צמח וקרקע של חברת ‘פיטק’, שיטה חדשנית לניטור פוטנציאל מים בגזע של חברת ‘סטורס’, שיטת אל-הרס לזיהוי מוקדם של מחלות גפן בכרם של חברת WITI, מערכת למיקסום יכולות הדיוק בריסוסים של חברת Drift-Sense, ומערכת למדידת היבול לאורך הגידול בענבי מאכל של חברת C-Crop.

חיה רק יהלום, מנהלת מו”פ צפון: “כחלק מסדרת כנסי החורף של מו”פ צפון אנו מקיימים מדי שנה כנס ייעודי לענף כרם היין להצגת מחקרים יישומיים שמטרתם להתגבר על האתגרים הרבים העומדים בפני המגדלים בתחום הגנת הצומח בפרט, ובפרוטוקול הגידול בכלל. השנה החלטנו לשלב בנוסף חידושים טכנולוגיים מתעשיית האגרי-טק, ולשמחתי זכינו להיענות מצוינת מצד החברות שהציגו בפני קהל המשתתפים מגוון פטנטים מרתקים שיעזרו להעלות את הרווחיות עבור המגדלים הישראלים ולהצעיד את הענף קדימה”.

סדרת ‘כנסי החורף’ של מו”פ צפון במכון המחקר מיגל תיחתם העונה בכנס ‘נשירים בהר’ אשר יתקיים ביום שלישי (7.2.2023) בבית העם בראש פינה. הכנסים נערכים בשיתוף שה”מ במשרד החקלאות, מועצת הצמחים וקק”ל. הכנסים פתוחים בפני הקהל הרחב ללא תשלום. פרטים באתר מו”פ צפון.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn