צילום: המכללה האקדמית תל חי

עיקר הפעילות של עמותת נגישות ישראל, המרחב לחיים עצמאים בצפוןהיא מפגשים חברתיים בקבוצות המשלבות אנשים מוגבלויות עם אנשים ללא מוגבלויות. האוכלוסייה היא ברובה אנשים בוגרים, עם מחלות רקע ורגישות ולכן, כל פעילות של מפגשים חברתיים ושהייה ביחד בעקבות משבר הקורונה הפכה לבלתי אפשרית ונולד מיזם קבוצת הליכה משותפת לאנשי המרחב לנגישות והסטודנטים המלווים אותם.

פייג’ רינד, סטודנטית מהחוג לחינוך נפגשת עם בחור צעיר מהמרחב שהוא לקוי ראייה. מתחילת דרכה פייג’ החליטה להיפגש איתו יותר מפעם בשבוע, מקפידה לשמור על קשר טלפוני מתמיד, מוצאת תחומי עניין משותפים, מלמדת אותו אנגלית, והם יוצאים יחד להליכות כיוון שפעילות גופנית חשובה לו. 

מאז היציאה מהסגר פייג’ יחד עם החבר מהעמותה קיבלו על עצמם יוזמה שהציעה להם מנהלות המרחב, לפתוח קבוצת הליכה בה ייקחו חלק אנשי המרחב והסטודנטים המלווים אותם, כאשר שני הצדדים מובילים ביחד, אחראים, ומנהלים את המיזם. 

היוזמה יצאה לדרך לאחרונה וכבר התקיימו מספר מפגשים מוצלחים ומרגשים בהם משתתפים מספר חברים מהמרחב, חלקם על כסאות גלגליםמלווים בסטודנטים מהחוג לחינוך. ביחד הם נפגשים צועדים ומתגלגלים. חדוות המפגש והחיוכים הרחבים מאירים את הפנים ונלבבות של כל הנוכחים ומזכירים לכולנו שגם דברים קטנים יכולים להיות משמחים ומשמעותיים.

הסטודנטים מלימודי שדה, בחוג לחינוך בשנה זו נפגשו עם חברי המרחב פעם בשבוע במפגש זום כאשר כל מפגש היה מלווה בתכנים מגוונים.במחצית השנייה של השנה הסטודנטים קיבלו אחריות על המפגשים כאשר כל סטודנט נפגש פעם בשבוע לפגישה אישית עם חבר מהמרחב לפעילות מגוונת הכוללת בין היתר שיחות נפש, פעילות יצירה, בישול, צפייה בסרטים, אימון ספורט ועוד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn