מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

נחנך בית הראשונים ביסוד המעלה בנוכחותם של אלוף פיקוד הצפון אביב כוכבי, ראש המועצה אילן אור ותושבי המועצה

 

 

בית הראשונים ביסוד המעלה ששימש בעבר בית ספר, חדר תפילה, מועדון נוער ועוד, נחנך השבוע כמרכז תרבות לנוער ולמבוגרים לשעות הפנאי . צורתו המקורית של בית הראשונים שופצה ושודרגה בכספים שגייס ראש המועצה , אילן אור.

 

במסגרת השדרוג התבצע תכנון מחודש ושיפוץ יסודי של הבית  כולל בניית חדר מוסיקה משוכלל בסיוע שותפות 2000 – מגבית קנדה.  פרויקט השדרוג והשיפוץ התבצע בסיוע  מפעל הפיס ומשרד הבינוי והשיכון . בטקס מרגש שהחל בתקיעת מזוזה על ידי רב המועצה, יעקב רייצס, השתתפו תושבי המועצה ואורח הכבוד אלוף פיקוד צפון היוצא , האלוף אביב כוכבי. את האירוע הנחתה , סמדר לובובסקי ,תושבת המושבה ובחלק האמנותי השתתפו ההרכב של יונתן פטר, להקת המחול של בנות המושבה בניהולה של דנה שוקר, ההרכב של וינסנט- מנהל מרכז המוסיקה בישוב וחבורת הזמר “צלילים בחולה” בניצוחו של אריה ברכה.

 

ראש המועצה , אילן אור, אמר לקהל: ” הערב יושבים בקהל מספר דורות של יהודים בני יסוד המעלה שחלקם צאצאים של יהודים שחיים בגליל מאות שנים וזאת ציונות לשמה . מטרתנו הינה להנציח את ייסודה וראשוניותה של המושבה יסוד המעלה והנחלת מורשת הראשונים לדורות הבאים וחלק מפעילות זאת יבוא ליידי ביטוי באמצעות שחזור ושדרוג המבנים הראשונים והסבתם לפעילות קהילתית . בית הראשונים מהווה אתר שחזור ותשתית פיזית לפעילות קהילתית לגיל המבוגר , נוער וילדים. ”

 

אלוף הפיקוד אביב כוכבי : ” נעניתי  לבקשתו של ראש המועצה אילן אור, לכבד את האירוע ,הערכי שמתקיים הערב במושבה המשמשת  דוגמה ומופת להתיישבות הציונית וההיסטורית בארץ ישראל .” האלוף כוכבי הוסיף : “צה”ל של היום הוא צבא ערכי ,מקצועי ואיכותי מאוד. הצבא נערך לאתגרים המשמעותיים שעומדים לפנינו .”

 

יועץ התקשורת של המועצה המקומית יסוד המעלה , יורם אבן צור מסר כי במהלך הערב ניתן מעמד של כבוד וכהוקרה למספר ותיקי המושבה שלקחו חלק בהקמת המושבה והתנדבו בקהילה  במשך השנים.

 

 

 

 

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו