מחר (רביעי) תפתח עונת הרחצה ב-15 חופי וחניוני איגוד ערים כינרת, זאת בהמשך לאישור של עאטף חיר-אלדין, מנהל אגף חופי הרחצה במשרד הפנים ועליזה שעיבי מפקחת חופי הרחצה ואמרכלית מחוז צפון במשרד הפנים, שערכו השבוע סיור בחופי איגוד ערים כינרת, ואישרו את המתווה לפתיחה והפעלה של חופי האיגוד על פי ‘התו הסגול’ לחופי הרחצה של האיגוד שאושר על ידי משרדי הפנים והבריאות.

צילום: איגוד ערים כינרת

מתחילת השבוע התקיימה בתדרוכים לצוותי רשות הכינרת, מנהלי החופים, יחידת הפיקוח והאכיפה וצוותי התפעול, התקיימה ישיבת הערכות עם משטרת ישראל תחנת טבריה בראשותו של סנ”צ אלי סילוק, ובוצעה חלוקת ציוד בעמדות ההצלה והעזרה הראשונה בחופים.

בין נהלי התו הסגול לחופי הכינרת: חניוני הרכב בחופים: על מנת להימנע מעומס של נופשים בחופים, ומאחר והכניסה לחופים הינה חופשית להולכי רגל – יצומצם מספר כלי הרכב בחניונים, כאשר לכל חוף הוגדרה קיבולת חניות המאפשרת אירוח נופשים בתנאי השטח השונים, בצורה “מרווחת”.

שהיית יום בחוף: הקפדה על ישיבה בקבוצות בצורה מרווחת ובמרחקים של קבוצה מקבוצה.

לינת לילה בחופים: שמירה במתחמי הנופש על “מרווחים” ופיזור אוהלים “מרווח”. תוך שמירת מרחקים של 5-7 מ’ בין אוהל לאוהל.

נוהלי ניקיון וחיטוי: לפי הוראות משרד הפנים והבריאות יצוידו מבני השירותים, בסבון נוזלי ומגבוני נייר. הצוות התפעולי ישתמש בציוד מגן, כפפות ומסכות.

חנויות נוחות, מזנונים ורוכלויות: יפעלו בהתאם ל’תו הסגול’ לעסקים.

הסברה: כחלק מהמתווה תפעיל רשות הכינרת בחופים צוותי הסברה להסברת התנהלות “נופש בצל קורונה”. מערך הסברה מתוגבר יכלול  מסבירן בכניסה לכל חניון חוף לחלוקת פלאייר עם כללי ההתנהגות החדשים בחוף ולמתן הסברים. כמו כן, בכל חוף יסייר צוות מסבירנים אשר ייצור קשר עם הנופשים לנושא נוהלי התו הסגול, כמו גם הסוגיות החשובות לא פחות : ניקיון הכינרת וחופיה והשמירה על נוהלי החופים השקטים.

שירותי הצלה: עד לאחר חג השבועות תפעלנה כלל עמדות ההצלה של האיגוד עד השעה 19:00 בערב. בנוסף תתבצע בהמשך הארכת שעות פעילות המצילים בחגים, סופי שבוע ולפי הצורך.

לרחוץ רק בחופים מוכרזים ובשעות פעילות המצילים. גובה המפלס גרם לכך, כי באזורים מסוימים מטר מהחוף, המים כבר מאוד עמוקים ולכן יש להיזהר מאוד בכניסה אחראית ובטוחה למים בעיקר עם ילדים.

 עידן גרינבאום, יו”ר איגוד ערים כינרת אומר, כי הוא מברך את שר הפנים אריה מכלוף דרעי על ההחלטה לפתוח את החופים, להחזיר את שירותי ההצלה, בכדי לאפשר את ביטחונם של האזרחים בחופים”. אזרחי ישראל משוועים להגיע לחופי הכינרת, בהם הכניסה ללא תשלום, חופשה זולה, עממית ומהנה. נערכנו עם תכנית סדורה על פי ‘התו הסגול’ לחופי הכינרת ותפעולם, בהתאם להנחיות משרדי הפנים והבריאות ואנו מקווים, כי הציבור יהיה קשוב להנחיות שהוא מכיר כבר מתחומים אחרים בחיינו בתקופה האחרונה ויתקיים שיתוף פעולה בין צוותי החוף לבין הקהל. אני מודה למשטרת ישראל ולמד”א על שיתוף הפעולה ההדוק לקראת עונה מאתגרת ומאחל לכולנו עונת רחצה טובה ובטוחה אני מודה למשטרת ישראל, מד”א והשיטור הימי על שיתוף פעולה מקצועי לטובת בטחון הנופשים והרוחצים”.

אורן אביטן מנהל מרחב ירדן במד״א: “כבכל שנה נערכנו מבעוד מועד באופן נרחב ומקצועי על מנת לאבטח רפואית את רבבות הישראלים הצפויים להגיע בחודשי הקיץ לחופי הרחצה ולאתרי הנופש סביב הכינרת. אני מודה למר עידן גרינבאום על שיתוף הפעולה עם מועצה אזורית עמק הירדן ואיגוד ערים כינרת. מד”א כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, ימשיך לעשות הכל על מנת לקצר את זמני התגובה ולהציל חיים מהים, מהאוויר ומהיבשה. אנו מאחלים לקיץ בטוח ומהנה ומבקשים מהציבור – שימרו על ההנחיות ונקטו באמצעי זהירות, כדי לסיימו בשלום”.

 רפ”ק ווליד עותמאן מפקד שיטור ימי, משטרה ישראל: ״עם הפתיחה הצפויה של חופי הרחצה בעוד כשבוע שוטרי השיטור הימי קוראים לציבור לנהוג בזהירות ובאחריות, לרחוץ רק בחופי הרחצה המוכרזים, לנקוט משנה זהירות בעת עיסוק בספורט ימי ולא להיכנס עם מתנפחים למים כאשר יש רוח וסכנת הסחפות או לאחר שתיית אלכוהול״.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn