מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות, בשיתוף משרד הבריאות, חשבו על פתרון חדש לטובת חולי קורונה ללא תסמינים או עם תסמינים קלים, על ידי בידוד ביתי הכולל השגחה וטיפול בדיוק כמו בבית החולים. ראש מחוז הצפון במכבי שירותי בריאות, ד”ר גלית קאופמן, מסבירה כיצד במכבי נערכים לשגרה החדשה.

צילום: מכבי שירותי בריאות.

על מנת להקל על מערכת הבריאות ולתת תנאים טובים לחולים בקורונה בתסמינים קלים נעשה שיתוף פעולה בין מכבי שירותי בריאות למשרד הבריאות. החולים המשויכים למכבי ומצבם מוגדר טוב על ידי משרד הבריאות, יוכלו להישאר בבידוד ביתי ולא יצטרכו להגיע לבית החולים. מדובר במהלך ראשון מסוגו בעולם, שכן עד כה כל חולי הקורונה נאלצו להתפנות לבית החולים.

ד”ר קאופמן מסבירה כי תהליך הבידוד הביתי עבור חולי קורונה מיועד לטפל באנשים מבלי שיאלצו לצאת מהבית. מחזיקים מטופלים בבידוד ביתי, בשיתוף פעולה מלא מול משרד הבריאות, שקובע האם אותו חולה יכול להיות בבידוד ביתי בהתאם למצבם. לרוב מדוברבחולים שמצבם קל ונמצאים בבידוד ביתי ואין סיבה להוציא אותם מהבית לבית החולים. בעזרת  צוות של רופאים ואחיות וצוות מומחים ממשרד הבריאות, מקיימים פעמיים ביום שיחות עם החולים בטלפון ובווידאו. כל חולה שנכנס לבידוד ביתי מקבל ערכה לבדיקה עצמית כמו בבתי החולים עבור החולים הקלים: מד לחץ דם, מד חום ועוד. באמצעות הכלים המבודדים בודקים החולים את עצמם, ומקבלים הנחיות מרופאים שיוצרים קשר טלפוני / ווידאו, ומסבירים איזה בדיקות לבצע וכיצד. אם מדובר בילדים, מעורבים גם פסיכולוגים.

היתרון של בידוד ביתי הוא בצמצום חשיפת החולה לציבור, החשיפה לזיהומים שאולי קיימים בבתי חולים ועשויים להחמיר את המצב, והקלה בעומסים בבתי החולים.

ראש מחוז הצפון במכבי שירותי בריאות, ד”ר גלית קאופמן: “אני חייבת לומר שמגיע צל”ש למערכת הבריאות בישראל שמובילה בקבלת ההחלטות האמיצות והמשמעותיות ברגעים אלו. ואני קוראת לציבור להמשיך לגלות ערנות ודאגה וגם הקפדה על הנחיות של משרד הבריאות. מי שלא מרגיש טוב לא להגיע. ליצור קשר עם הקופה ותקבלו מענה במגוון רב של דרכי התקשורת וביחד נעבור את התקופה הזאת“.  

השירות זמין רק למבוטחים ״מכבי שירותי בריאות״ ורק בהוראת משרד הבריאות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו