צילום: עיריית קריית שמונה

בעקבות תזוזות בבניין ברחוב סמטת המלכים 4 בקריית שמונה דקות לפני כניסת יום הכיפורים ותחילת הצום, אתמול (שישי) נערך סיור של מהנדסי בניין מומחים מחברת עמידר ומטעם עיריית קריית שמונה יחד עם ראש העיר אביחי שטרן וצוותו ברחוב סמטת המלכים כדי לבדוק את מצב בניין מספר 4 ברחוב שדייריו פונו באופן מיידי מהדירות בערב יום הכיפורים. מהבניין פונו 13 משפחות, 7 משפחות התפנו לאכסניית תל חי ו – 5 משפחות לבתי קרובי משפחה.

צילום: עיריית קריית שמונה
צילום: עיריית קריית שמונה

מדובר עיריית קריית שמונה דורון שנפר נמסר כי, לאחר סיור במקום ובדיקת המבנה, הודיעו המהנדסים ואנשי מחלקת הנדסה של העירייה כי דו”ח מפורט על מצב הבניינים יימסר בתחילת השבוע הבא וכי עד אז נאסר על דיירי הבניין לשוב לבתיהם.

עיריית קריית שמונה וחברת עמידר החליטו לפנות את הדיירים שלא מצאו פתרון דיור לאירוח באכסניית תל חי עד אשר תתקבל החלטה סופית בעניין בתי מגוריהם. כאמור, מתוך דיירי הבניין, מתארחות היום 7 משפחות באכסניית תל חי (20 נפשות) כאשר -5 משפחות נוספות ויתרו על האירוח באכסניה והעדיפו להעביר את הימים הקרובים בבתי קרובי משפחה. עובדי עיריית קריית שמונה באמצעות המוקד העירוני נמצאים בקשר הדוק עם המשפחות המפונות ודואגים לכל מחסורם.

בעירייה ציינו את עובדי הרשות ובעיקר את עובדי אגף הביטחון והמוקד וההנדסה (דוד טלביץ, דקל אריה, גיל אשש, מזי מלכה ויוסי אלגרסי) שהיו במקום בערב כיפור עד השעה 21:30 בלילה כדי לתת מענה לכל דייר עד שימצא מקום ראוי בו כל אחד יוכל להעביר את הימים הקרובים.

ראש העיר אביחי שטרן שהגיע למקום מייד ונשאר שם גם לאחר כניסת הצום כדי לוודא שהמשפחות המפונות מקבלות את הטיפול הראוי אמר: “ברגע שאנשי המקצוע הודיעו על מסוכנות המבנה ועל החלטתם לפנות את המבנה מדייריו, הגעתי למקום כדי לוודא מקרוב שכל אחד מהדיירים מקבל פתרון מגורים זמני. אנחנו בעירייה מלווים את התושבים בכל צעד ונעשה כל שביכולתנו כדי להקל עליהם לעבור את הימים הקרובים בצורה טובה עד כמה שהדבר תלוי בנו. לאחר שאקבל את הדו”ח, נכנס את הדיירים ונעדכן אותם לגבי ההמשך”.

את ההחלטה על פינוי הדיירים מבתיהם קיבלו כוחות המשטרה בשיתוף עם צוותי כבאות והצלה ועיריית קריית שמונה לאחר שהתקבל דיווח על תזוזות וסדקים באזור חדרי הביטחון בבניין.

מכבאות והצלה נמסר: :בשעה 17:24 ערב יום הכיפורים התקבל דיווח מדייר על רעש חזק בבניין המתלונן שנוצר בקע בקיר , והקרמיקות זזו. הדיירים קיבלו הוראה לפנות את הבניין ולצאת מהבניין. כוח שהגיע למקום דיווח על סדק בקומת הקרקע של הבניין בין 3 הקומות וכן כי קיים חשש ל 2 בניינים נוספים צמודים הנראים מסוכנים. למקום הוזעק מהנדס עירוני והצוותים יחד עם משטרת ישראל החלו לעבור בין קומות הבניין במקביל לניתוק מקורות אנרגיה. סה”כ פונו 15 משפחות מבתיהם. מהנדס העיר שהגיע למקום החליט שלא להשיב את הדיירים לבתים, והם פונו לבתי מלון.

ממשטרת ישראל נמסר כי, במשטרת ישראל התקבל דיווח על סדק שהתגלה בקיר תומך בבניין מגורים בן 2 קומות ברחוב סמטת המלכים 4, קריית שמונה. לאחר הערכת מצב של כב״ה, הוחלט לפנות את כל דיירי הבניין. שוטרי משטרת ישראל היו בזירה, פינו את דיירי הבניין והרחיקו עוברי אורח מהמקום.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn