אם חיפשתם מקום לא שגרתי להצהיר על אהבה, להציע נישואים, לחזור על נדרי אהבה, או סתם לציין זוגיות, לקראת ט”ו באב, מקבץ ספסלי אהבה ברחבי הארץ על רקע נוף עוצר נשימה, אווירה פסטורלית, אליהם תוכלו להוסיף גם כוסות של יין ובחלקם גם מנעולי אהבה.

גשר מנעולי האהבה
צילןם: אריאל צור, תיירות עין גב

ספסל על המזח וגשר מנעולי אהבה – נמל עין גב

נמל עין גב, מקום רומנטי, ממנו ניתן לצפות בשקיעות היפות ביותר בארץ. על המזח, ספסל עץ מול הכינרת היפה והמלאה, מאפשר לצפות לעת ערב בספינת הדייגים השבה עם שלל הדייג, מעומק הימה. השחפים מעל ממתינים לדגיגים הקטנים המושלכים חזרה למים ותופסים אותם במעופם.

בנמל עין גב מוצב גם חלק מספינת דייג עץ ישנה, עליה נבנה גשר מנעולים לאוהביםמנעול תוכלו לרכוש בחנות שבנמל (או להביא מראש מהבית כהפתעה), אותו תנעלו על הגשר שהוקם במיוחד מול הים, על ספינת עץ עתיקה ואת המפתח תזרקו לים, כסמל לאהבת נצח.

טיפ טעים ואהבה– ניתן לרכוש מיץ פירות טרי סחוט ב”בית הפרי” בנמל, להזמין ארוחה זוגית ב’מפגש הדייגים’ הרומנטי ממש על דק עץ, הנושק למים וליהנות מהשקיעה, יין צונן, מטעמי דגים טריים, סלטים ועוד.

ועוד משהו..

המזח הראשון בנמל עין גב, הוקם משורת ארגזי עץ שצפו על פני המים. כשהגיעה הידיעה בשנת 1944 שנשיא ההסתדרות הציונית, חיים וייצמן עומד להגיע לביקור, היה ברור שהוא לא יוכל לדלג לחוף. בוני המזח עמלו יום ולילה כדי לצקת את המדרגות. בשנות ה-60 שופץ המזח והוקם בו מגדל.

בנמל מתקיים ערבי קיץ הפנינג (ימי חמישי אחד בכל חודש) לכל המשפחה- מוסיקה, הצגות ילדים, דוכנים ופודטרקים. בנמל גם גלריה ליצירות אמנות ומתנות ייחודיות ‘אנתתא’.

ספסל בוסתן בראשית
צילום: תיירות עין זיוון

‘נצא נא אל הבוסתן’ – הספסל בבוסתן ‘בראשית’ עין זיוון

בבוסתן ‘בראשית’, בעין זיוון, מתקיים קטיף עצמי של פירות היער המתוקים, ובקרוב גם יבשילו הפירות במטעי הנשירים לקטיף עצמי: תפוחים, נקטרינות, אפרסקים ואגסים. ניתן לצאת לדייט רומנטי של בוקר או אחר הצהריים, ליהנות מקטיף עצמי של פירות יער, הנחשבים לסופר פוד.

טיפ של אהבה– בבוסתן ניתן לרכוש יין, כנפה מתוקה, לתפוס “זולה” או ערסל באחת מהפינות המבודדות  והמוצלות. בנוסף- ניתן לשכור אוהל גלמפינג זוגי ומפנק.

משהו שלא ידעתם על המקום:בקיבוץ עין זיוון, בצפון רמת הגולן, מתגוררים פחות ממאה חברים, ההכנסה העיקרית הינה מענף החקלאות. מזג האוויר האירופאי במקום מסייע בפיתוח זנים מיוחדים של גידולים כמו פירות יער מובחרים, ממש כמו באירופה, תפוחי ענק מתוקים ובעתיד ובקרוב יגדלו בין שורשי המטעים גם פטריות כמהין.

צילום ספסל אבן שהוקם על ידי ילדי שביל סובב כנרת עיינות רקת
צילום: רשות הכנרת

“בספסל מול האגם” – ספסל אוהבים ב’שביל סובב כינרת’

מדריכי רשות הכינרת, בשיתוף מתנדבים הקימו סביב האגם הלאומי שביל ,המקיף כמעט 85% מהכינרת, בשביל גם פינות חמד קסומות ומוצלות, הכוללות ספסלים בפינות מדהימות אל נוף הכינרת, כמו הספסל שסמוך לכנסייה בכפר נחום.

טיפ של אהבה– מומלץ להצטייד בסלסלת פיקניק, יין טוב , מחצלת וספר שירים רומנטי, להקריא לבת/בן הזוג שירים על הספסל מול הכינרת ולסיום ליהנות מרחצה זוגית בכינרת הצוננת.

ועוד משהו..: כחלק מפעילות בתחום איכות הסביבה וטיפוח “שביל סובב כינרת”, נבנו ספסלי בטון לאורך מסלולי ההליכה הצופים לכינרת. אחד מהם בעיינות רקת, נבנה מסלעים מקומיים ועבודה בבטון, עבור מטיילים וזוגות אוהבים. בתל רקת ארבעה מעיינות הנובעים על שפת הכינרת, בריכות דגים שנמצאות בקטע השביל שבין  גינוסר למוביל הארצי, תצפית נוף עוצרת נשימה בקטע השביל שעובר בסמוך לכפר נחום ובנוסף שביל העובר בין מטעי הפרי הקסומים ומגוון ממצאים היסטוריים. מסלולי הליכה מומלצים בשביל סובב כינרת ניתן למצוא באתר רשות הכינרת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn