צילום: תקשורת יעל שביט

מו”פ צפון, ארגון המחקר והפיתוח של הייצור החקלאי באזור הצפון במכון המחקר מיגל של החברה לפיתוח הגליל, מזמין חקלאים, חוקרים, ואת הציבור הרחב לסדרת כנסים מקוונים בנושאים שונים במחקר החקלאי הישומי. הכנסים יערכו בכל יום שלישי, החל משעה 13:00 בדף הפייסבוק של מו”פ צפון, עד לתאריך 16.2.2021. 

שדות שושן הגולן
צילום: מנשה כהן

בכל מפגש תתקיימנה שתיים שלוש הרצאות באותו תחום, למשך כחצי שעה כל הרצאה. החוקרים המרצים יהיו און ליין בזמן ההרצאות להשיב לשאלות (בהערות בתחתית חלון ההרצאה). לאחר מכן אפשר יהיה לצפות בהרצאות גם בערוץ היוטיוב של מו”פ צפון (ניתן להכנס גם דרך האתר).

שתילי מנגו מו״פ צפון
צילום: תקשורות יעל שביט

בין הנושאים שיוצגו בכנסים: דרכים להתמודדות עם מחלות ומזיקים בעצי פרי נשירים, הפרייה והתמודדות עם אירועי קיצון אקלימיים באבוקדו, השפעת תאורה על בקר וצאן והזנת בקר בקינואה, שיפור חדשני לקבלת פרחי האדמוניות, חידושים וזיהוי גנטי של פטריות כמהין, השקייה וחקלאות מדייקת עיצוב תפוח חדשני לשיפור משמעותי בפריון, השקיה מאוחרת בכרם, מחלות קרקע בגידולי שדה, תכנית אינטרודוקציה לאקלום זני נשירים חדשים ועוד. 

צילום: תקשורת יעל שביט

חיה רק-יהלום, מנהלת מו”פ צפון, אומרת: “עקב הנחיות הקורונה, הכנסים המקוונים מחליפים את הכנסים המסורתיים המתקיימים כל שנה בעונת החורף במו”פ צפון, זאת בהמשך למחויבותנו להפצת הידע והטמעתו אצל החקלאים. אנו שואפים להביא את המדע, הפיתוחים והחידושים עד לאחרון החקלאים ובמסגרת היעדים לשפר את היכולות, את הכלכליות ולהביא את הקידמה. אנו פועלים באופן שוטף להקשיב לחקלאי ולצרכיו ונשמח להיענות לכל פנייה”.

שלומי כפיר, מנהל הכנסים המקוונים אומר: “המחקרים מתבצעים במו”פ צפון הודות לתקציבים ציבוריים. באמצעות מיזם הכנסים המקוונים, אנו משתפים את הידע עם הציבור הרחב בכלל וציבור החקלאים בפרט כחלק ממחויבותנו להפצת הידע וכחלק אינטגראלי ממהות עבודת המחקר והפיתוח לטובת חקלאי ישראל והצפון”. 

מו”פ צפון, ארגון המחקר והפיתוח החקלאי באזור הצפון, הוא המו”פ האזורי הפריפריאלי הגדול בישראל הפרוש על פני מרחב גדול המאופיין במגוון אזורים גיאואקלימיים שונים ועוסק בקשת נושאים נרחבת ומגוונת בהתאם לצרכי החקלאות בצפון. 

ההשתתפות בכנסים באמצעות דף הפייסבוק של מו”פ צפון, הינה ללא עלות ואין צורך בהרשמה מוקדמת.

קישור לדף הפייסבוק של מו”פ צפון 

לפרטים נוספים – מו”פ צפון – אורטל אסולין – 04-6953508, שלומי כפיר -050-5328009

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn