צילום: ארגון מגדלי הפירות

עם פתיחת מושב הקיץ בכנסת והמשך איום קשה על ענף החקלאות, אותה מקדמים באמצעות רפורמה, שרי האוצר והחקלאות, כינסו היום (9.5) ירון בלחסן, מנכ”ל ארגון מגדלי הפירות בישראל ומוטי צמיר יו”ר מועצת הארגון, את פורום ארגון מגדלי הפירות, לישיבה דחופה עם הארגונים החקלאיים, יושבי ראש וועדות חקלאיות מכל רחבי הארץ וחקלאים.

צילום: ארגון מגדלי הפירות

בין המשתתפים אילנה דרור כלכלנית התאחדות חקלאי ישראל, ירון סולומון מהאיחוד החקלאי, חיים חבלין מנהל חקלאות התנועה הקיבוצית, רני ברנס יו”ר ענף הפירות במועצת הצמחים, משה ברוקנטל מנהל ענף הפירות במועצת הצמחים, יושבי ראש וועדות חקלאיות מכל הארץ ועוד.

בישיבה השתתף סגן שרת הכלכלה, ח״כ יאיר גולן שאמר: ״טיפוח ההתיישבות והפריפריה לצד תוצרת מקומית והבטחת ביטחון תזונתי הינם המעשה הלאומי והציוני הנכון. ב-20 השנים האחרונות, החקלאות הישראלית ספגה מכות אנושות, לכן דרושה רפורמה אמיתית שתחזק את החקלאות והחקלאים במדינת ישראל וגם תטיב עם הצרכן. ממשיכים לפעול למען רפורמה צודקת”.

ירון בלחסן, מנכ”ל ארגון מגדלי הפירות בישראל וחקלאי מרמות נפתלי ברך את ח”כ יאיר גולן על השתתפותו בישיבת הפורום ואמר: “אני קורא לכל השרים וחברי הכנסת שהתיישבו היום לשולחן העבודה בכנסת ישראל, שמרו וקיימו את הערכים בשמם התחייבתם לשרת את מדינת ישראל ממושבכם בכנסת והגנו על החקלאות וביטחון המזון של תושבי המדינה זהו צו השעה שלכם. אנו ממשיכים להילחם בכוונות הזדוניות של שרי החקלאות והאוצר מלהעביר את הרפורמה בחקלאות, לא יתכן כי החלטות הרות גורל לעתיד חקלאי ישראל הממוקמים בגבולות המדינה והיחידים השומרים על ביטחון המזון בישראל יילקחו כלאחר יד. המדיניות הפרועה של ייבוא תוצרת חקלאית באפס מכס, המוצעת היום ברפורמה, הינה מכת מוות לחקלאים, לחקלאות ובטווח הקצר תפגע גם בצרכן הישראלי שיהיה נתון למצב רוחו של ארדואן או מדינות זרות שיחליטו באם לספק לנו פירות וירקות או לאו”


בלחסן הוסיף: “אני קורא לכל שרי וחברי ממשלת וכנסת ישראל עם חזרתם למושב הקיץ בכנסת, לא להיות אלו החתומים על גזר דין מוות למפעל הציוני החקלאי המהווה את שכבת המגן הראשונה לביטחון התזונתי של תושבי המדינה ושמירה על גבולותיה בעיבוד השטחים מצפון ועד דרום. ייבוא תוצרת חקלאית טרייה יועיל אך ורק לבעלי ההון, היבואנים ורשתות השיווק ובהחלט לא לצרכנים ולא לחקלאים, לא ניתן עוד לספר שקרים לציבור. הציבור לא טיפש. על הכנסת והממשלה שנבחרה על ידי הציבור לדרוש כינוס דחוף של מליאת הכנסת לדיון בנושא, שכן בכוחה לבטל את הצווים תוך חודשיים ממועד פרסומם ברשומות”.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn