מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

מחלקת האורתופדיה של המרכז הרפואי זיו, בניהולו של פרופ’ אלכסנדר לרנר, נמצאת בכוננות מוגברת לטיפול בפציעות של גולשים באתר החרמון. כמעט בכל יום מפונים למרכז הרפואי גולשים שנפצעו ונחבלו במהלך סקי, עם שברים, שחלקם דורש ניתוחים אורתופדיים מורכבים.

צילום: דוברות מרכז רפואי ׳זיו׳.

ביחס לתקופה הזהה בשנים הקודמות, השנה נרשמה עלייה במספר המטופלים המפונים לטיפול בחדר הטראומה של מרכז רפואי זיו‘, ולאחר מכן לחדרי הניתוח ולאשפוז במחלקה האורתופדית. העלייה היא בגובה 50% ביחס לחודש ינואר אשתקד, שטופלו במרכז הרפואי16 גולשים שנפצעו, השנה נכון לזמן זה נפצעו 24 גולשים.

במחלקה האורתופדית מאושפזים ארבעה צעירים עם שברים ברגליים שנפגעו כתוצאות מהתהפכות ונפילות במהירות גבוהה וכתוצאה מנפילה מגובה, כל זאת על מדרונים עם קרח ומשטח קשיח. אחת מבין הפצועים היא ציפורה חנה דולנד בת 18 מאנגליה הגולשת מזה שנים. היא נפגעה במהלך הגלישה באתר החרמון ועצם הירך שלה נשברה. היא נותחה במרכז הרפואי זיו ומאושפזת כעת במחלקה האורתופדית במקום.

על פציעתה אמרה דולנד: “המכה היתה חזקה והכאבים היו נוראיים. אני מודה לפרופ’ לרנר ולצוות המיון והמחלקה האורתופדית על הטיפול המקצועי והמחבק. אני מבקשת מכל הגולשים להיזהר ולגלוש באחריות. הנה, למרות שאני מנוסה בגלישה, אני מוצאת את עצמי עם שבר בירך ומרותקת למיטה”.

מנהל המחלקה האורתופדית בזיו פרופ’ אלכסנדר לרנר אמר: “אני פונה לציבור הגולשים לנקוט בכל אמצעי הבטיחות והזהירות הנדרשים בגלישה ואף לבצע חימום טוב והכנה מיטבית לגוף ולשרירים לפני הגלישה. זה עוזר למנוע חלק מהפגיעות המיותרות. מוטב שהגולשים חסרי הניסיון יישמרו מפני מסלולים מהירים ומפני אתגרים שעלולים לסכן אותם. גם הגולשים המנוסים שחוזרים לגלוש לאחר שנה, חשוב שיידעו שביטחון יתר עשוי לגרום חלילה לפגיעות שמביאות איתן שברים וכאבים מיותרים”.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו
הקודם
הבא