עמית מאיר
צילום: פרטי

עמית מאיר מייסד ‘אדם ואדמה’ בגולן יזכה באות כבוד על תרומתו לקידום החינוך החקלאי

עמית מאיר (34) מייסד ומנכ”ל רשת בתי הספר ‘אדם ואדמה’ יזכה לאות כבוד על תרומתו לקידום החינוך החקלאי בועידת ישראל לחקלאות שתתקיים בתאריכים 4-5.1 במעלה החמישה.

רשת בתי ספר התיכוניים אדם ואדמה פועלים בערבה תיכונה, גולן, תבור וניצנים. התיכון מיועד לבני נוער מכל רחבי הארץ שלומדים דרך חינוך לערכים, מצוינות וחקלאות. התיכון משלב עבודה חקלאית וסיוע לחקלאים לצד לימודים לבגרות מלאה ותוכן ערכי במסגרת קמפוס פנימייתי לכיתות ט’-י”ב בתמיכה ובפיקוח האגף העל יסודי והמינהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך יחד עם משרד החקלאות.

מאיר נולד, גדל ועדיין מתגורר במושב חצבה שבערבה התיכונה, הקים יחד עם חברו מהצבא יוסי מונטג את רשת התיכונים ‘אדם ואדמה’ בעקבות משבר החקלאים, היעדר ידיים עובדות לצד הידלדלות צעירים בחקלאות והמשבר החינוכי בארץ להגדרתו. היה לוחם ומפקד ביחידת החילוץ של חיל האוויר (669) וממשיך לעשות מילואים ביחידה זו, ובעל תואר ראשון בניהול וחינוך. כמו כן, הוא נבחר ליזם מצטיין של קרן י.ק.א (Y.C.A) ובין 30 הצעירים המבטיחים של מגזין פורבס. ועדיין, החיבור הגדול שלו נותר לאדמה ולחקלאות. “אני מאמין שהחיבור לאדמה של הדור הצעיר עדיין קיים”, אומר מאיר. “רשת בתי הספר שלנו מגדלת את דור העתיד שיצמח דרך האדמה לקחת על עצמו משימות לאומיות, בביטחון, בחינוך, בחקלאות ובהנהגה של החברה והמדינה”.

עמית מאיר: “גדלתי לתוך החיים החקלאיים וכל הילדות שלי חוויתי את המשק החקלאי. דרך החינוך לעבודה וחקלאות מצמיחים ערכים בדור שנמצא רוב היום במסכים ומנותק מהטבע, דור שערך ההתמדה והחוסן המנטלי שלו הולך ונעלם”.

מאיר צור ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה: “אני מברך את עמית מאיר על זכייתו הראויה. עמית הינו דוגמא ומופת לערכים של אהבת הארץ, החקלאות והערבה, מפעל חינוכי חקלאי מדהים, שילדים רבים זוכים בו, להקניית חינוך וערכי ציונות והתיישבות.

מנכ”ל ועידת ישראל לחקלאות חיים אלוש: “החלטנו השנה להעניק פרס מיוחד על תרומה לחינוך חקלאי מתוך הבנה כי באמצעות כלים אלו ניתן לעודד ולמשוך עוד ועוד צעירים לחקלאות. תרומתו של מאיר היא אדירה וראויה לכל הערכה ואנחנו גאים על הבחירה בו”

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn