בזק הכריזה היום על סיום פריסת הסיבים האופטיים במטולה, לטקס לכבוד סיום פריסת הסיבים הגיעו היום למטולה שר התקשורת יועז הנדל, גיל שרון יו”ר בזק, לירן אבישר בן חורין מנכ”לית משרד התקשורת, דודו מזרחי מנכ”ל בזק, במעמד ראש מועצה מקומית מטולה דוד אזולאי.

צילומים: מועצה מקומית מטולה

מדובר בפריסת סיבים מלאה, כך שכל תושבי מטולה יוכלו בקרוב מאוד ליהנות מקצב גלישה העומד על 1 גיגה. למעשה, מדובר ביישוב הראשון בישראל המחובר במלואו לסיבים האופטיים של בזק. עד היום הקצב המקסימלי במטולה עמד על עד 100 מגה. חיבור מסחרי של לקוחות ראשונים יתאפשר בתוך שבועות בודדים.

מדברי שר התקשורת יועז הנדל: ״מטולה הפכה השבוע ליישוב הראשון בישראל שמחובר כולו לאינטרנט האולטרה מהיר (סיבים). סוף סוף שחררנו פקק שתקע את מדינת ישראל במשך עשור. עוד השנה יחוברו כבר מליון בתים, והחברות עובדות קשה בימים אלה כדי לחבר אזורים נוספים. מהרגע שנכנסתי למשרד התקשורת היה לי ברור שהמשימה הבוערת ביותר שעומדת לפתחנו היא שדרוג תשתיות התקשורת במדינת ישראל. הבטחתי שאגיע לכל מקום בגבולות בו יניחו סיבים, ובכוונתי להמשיך לעשות זאת. הסיבים הם בשורה גדולה עבור כל אזרחי ישראל, ועבור תושבי גבולות הארץ – זו בשורה גדולה פי כמה. זו האפשרות להתיישב בגבולות הארץ, בלי המחירים העצומים של מרחק מהמרכז. והוסיף, ״אנחנו משרטטים ברגעים אלו ממש את קו הגבול. מעמיקים את אחיזתנו בקרקע. לא פחות. קו המחרשה הוא קו הגבול הוא קו הסיב. אינטרנט אולטרה מהיר הוא מה שמאפשר לאומת ההיי-טק להמשיך ולהפריח את השממה בשנת 2020. ההון האנושי בישראל הוא סיפור הצלחה בינלאומי אבל כשההון האנושי הזה פוגש את הרמה הירודה של תשתיות התקשורת בארץ, אין לו מה לעשות פה. הוא נתקל בתקרת זכוכית נמוכה מאוד. מגפת הקורונה הדגישה את הצורך האקוטי בתשתיות תקשורת מתקדמות. היכולת לעבוד מרחוק, ללמוד מרחוק ולתת שירותים מרחוק מתבססת על תשתיות תקשורת. איפה שקיימים פערים בתשתיות תקשורת יהיו גם פערים בחינוך, בתעסוקה וברפואה.
לכן אני עושה את המאמץ לפרוס את ישראל באינטרנט מהיר״.

גיל שרון, יו”ר בזק, “קבוצת בזק נמצאת בימים אלו בתנופת השקעות בסיבים אופטיים ובדור 5 המציבות אותה בעמדת זינוק מצויינת לקראת אתגרי השוק העתידיים, תוך שמירה על היתרון הטכנולוגי והשירותי של החברות בקבוצה. פריסה נרחבת ומהירה של רשת הסיבים הגדולה במדינה תצעיד את ישראל קדימה ותתרום לחוסנה וכלכלתה של המדינה. אנו מברכים את שר התקשורת, יועז הנדל, שפעל במהירות ובנחישות לקידום הנושא ואפשר לאזרחי המדינה ליהנות בכל מקום בעתיד הקרוב מתשתית סיבים מהטובות בעולם”.

דודו מזרחי, מנכ”ל בזק, “ההכרזה שלנו במטולה אינה מקרית, ומהווה הצהרת כוונות מבחינת בזק. ההגדרות הנוכחיות של מרכז ופריפריה עומדות להשתנות כבר בקרוב, כאשר רוחב הפס הזמין למשקי הבית יטשטש את הפערים הגאוגרפיים, ויאפשר אינספור יכולות חדשות לאזרחי ישראל, ללא קשר למקום מגוריהם הפיזי . בזק תשטוף את ישראל בתשתית הסיבים המתקדמת ביותר, ממטולה ועד אילת, במרכז ובפריפריה, לאורך הגבולות ובעומק המדינה”. עוד הוסיף מזרחי כי, “התקופה האחרונה ממחישה יותר מתמיד את הצורך באינטרנט יציב ואיכותי ותפקידה של בזק היא לאפשר זאת לכלל אזרחי ישראל”.

דוד אזולאי, ראש מועצת מטולה, “זאת בשורה אדירה. אני שמח שמצפון הגיעה הבשורה ליישוב הראשון בארץ שכולו סיבים אופטיים. מטולה הפכה להיות מובילה בתחום. אני רוצה להודות לחברת בזק ולשר התקשורת על ראיית הפריפריה. תושבי מטולה ייהנו משירותי אינטרנט הכי מהירים בארץ”.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn