מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

אלפי חניכי ומדריכי חטיבת בני המושבים בנוער העובד והלומד בשיתוף קק”ל ציינו את ט”ו בשבט בשבוע של אירועי נטיעות, במסגרתו נטעו למעלה מ 2000 עצים ושתילים ביישובים השונים. במסגרת הפעילות שמוקדשת לחקלאות יוענקו אותות הוקרה למעל מ – 100 חקלאים מדור מייסדי היישוב.

 

צילום: דוברות שטרן אריאלי סער.

לרגל חגיגות ה 60 לחטיבת בני המושבים בתנועת הנוער העובד והלומד, יציינו אלפי חניכי ומדריכי התנועה בשיתוף קק”ל את ט”ו בשבט, בשבוע שלם בו יתקיימו עשרות אירועי נטיעות ברחבי יישובי בני המושבים,ובמסגרתו יינטעו למעלה מ 2000 עצים ושתילים, תחת הכותרת “נוטעים עצים – מוקירים את החקלאים”. אל מבצע הנטיעות הגדול שיתקיים ביישובי מבואות חרמון שבצפון ועד יישובי בקעת הירדן שבמזרח, מזמינים חניכי בני המושבים את כל בני הקהילה לקחת חלק באירועים ולחגוג עימם במבצע נטיעות ארצי ששיאו יחול בט”ו בשבט ה 10.2  

במרכז הפעילות השנה, הוקרה לחקלאי היישובים ולתרומתם לבניין הישוב והארץ. במהלך אירועי הנטיעות  יתקיימו טקסי הוקרה במסגרתם יעניקו חניכי התנועה את “אות החקלאי” למעל מ 100 חקלאים הנמנים על דור המייסדים בישובים השונים.

בין היוזמות הייחודיות, הוחלט על הקמת חורשה חדשה בישוב כורזיםשבמועצה האזורית מבואות חרמון. את אות החקלאי בישוב יקבל דוד גבאי, העוסק בחלקאות עם דגש על שתלנות, ספק מוביל לשתילי ועצי פרי שונים בארץ ובעולם. מומחה בהרכבות עצים, חומרי ריבוי והשבחת זנים. גבאי, למד בבית הספר לגננות ושתלנות, התגייס לצנחנים והיה ממשחררי ירושלים. לאחר השירות הצבאי התמקם בסיני שם עסק בדיג, וכשנחתם הסכם השלום עם מצרים הגיע לכורזים והיה מראשוני הישוב ומאז עוסק בחלקאות

מור שבתאי, רכז המבצע בחטיבה: “אנו נרגשים לחגוג את שנת ה – 60 לחטיבת בני המושבים, במבצע נטיעות גדול שיכלול את קהילת בני המושבים בכל הארץ ויוקיר את חקלאי המושבים. במבצע זה שמנו לנו למטרה לומר בקול רם וברור – החקלאים הם הגיבורים שלנו, הם עושים ציונות בידיים וברגליים גם בשנת 2020. במהלך 60 השנה האחרונות חטיבת בני המושבים שימשה בית לרבים מחקלאי הארץ, עודדה ויזמה עיסוק בחקלאות ובאדמה.

על כן, חשוב לנו שכל חניך וחניכה בחטיבה יפגשו את ציבור החקלאים מהיישוב שלהם ויכירו את הבחירה, את האתגר, את הערכים שהחקלאות מגלמת בתוכה. כל זאת לצד פעילות שמפגישה את הקהילה כולה סביב נטיעות חידוש היערות והוקרה לחקלאי הישוב.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו