מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

קיבוץ דן חוגג 80

בסוף השבוע שעבר ציינו בקיבוץ דן 80 שנה לעלייה לקרקע. אומנם האירוע המרכזי ייערך רק בסוף הקיץ, אך לכל אורך השנה מתקיימות בקיבוץ מגוון פעילויות. בחג הקיבוץ שצוין ביום שבת, התחלקו מאות מתושבי הקיבוץ לקבוצות גדולות, כאשר כל קבוצה עברה בשבע תחנות ברחבי הקיבוץ, בה מילאו שלל משימות מלהיבות, כמו שחזור הקמת החומה והמגדל או שחזור קרב ההגנה על הקיבוץ במלחמת ששת הימים, אשר חשפו טפח מהעבר וחיבור קהילתי בהווה.

“היה משמח לראות נשים, גברים, זקנים וטף מתרוצצים מאוסף המכונות החקלאיות לבית אוסישקין ומהמכבסה הישנה למכוורת ולשפת הנחל, מצוידים במצב רוח מתלהב, ומבצעים משימות הכוללת חידות ואקשן קבוצתי, כולל סיקול אבנים וזריעת תירס לקיץ, ירי ברובי צבע על “טנק” סורי המתקיף את דן וכד’. היום המהנה הסתיים בכינוס כללי בדשא הגדול לארוחת חלוצים ממש כמו פעם” מסרו מהמועצה.

“הפעילות הייתה שווה, מרגשת ומעניינת לילדים ולמבוגרים” סיפר עופר אמיר, שהגה את הפעילות ביחד עם צוות השימור של הקיבוץ, והוסיף כי “נכון שלא כל חברי הקבוצה עשו “הכל”, אך הייתה זו חוויה משותפת, כאשר חלק פתרו חידות או שאלות, חלק עדרו ופעלו אקטיבית והעיקר שכולם בילו ביחד. בנוסף, היה חשוב לשחזר את הקרב על הקיבוץ בששת הימים, אשר עיצב במידה רבה את האתוס הקיבוצי, ולהעביר את המור”ק לדור הבא.”

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו