כינוס ראשון של מקבלי החלטות בתחום הבריאות בגליל המזרחי * להקת שלוה התארחה במבואות החרמון ואירחה את מאי הקטנה ממושב דישון, המתמודדת עם תסמונת וויליאמס, בדומה למתופף הלהקה

 

לאחרונה התקיים כנס ראשון מסוגו, שנועד לקדם את שירותי הרפואה והבריאות שניתנים באזור הגליל המזרחי והגולן, או אולי נכון יותר לומר – שלא ניתנים באזור הגליל המזרחי והגולן.

בכנס השתתפו ראשי רשויות, מנהלת מחוז צפון של משרד הבריאות, מנהלי בתי חולים זיו ופוריה, מנהלי אזור של קופות החולים, נציגי הפורום האזרחי לקידום הבריאות ונציגי ציבור שונים.

בני בן-מובחר, ראש המועצה האזורית מבואות החרמון ויו”ר אשכול גליל מזרחי בירך על הכינוס ואמר כי “מטרתנו היא לגבש תוכנית פעולה ברורה וסדורה ולקדם אותה במסגרת החלטת ממשלה לגליל. הנושא בעל חשיבות עליונה עבורי ועבור אילן וכל ראשי הרשויות באשכול ואנחנו חייבים לראות את משרד הבריאות, יחד עם משרד האוצר וראש הממשלה, מתגייסים איתנו לקדם את העניין”.

ראש המועצה המקומית יסוד המעלה, אילן אור, המשמש כיו”ר פורום הבריאות של אשכול הגליל המזרחי, הוביל את הכינוס, כשבסופו הוקמו 5 ועדות פעולה, ביניהן:

שיתוף פעולה בין קופות החולים, גיוס כוח אדם איכותי כמשאב מרכזי, טיפול בצרכי האזרחים ותיקים, ועוד.

אור הסביר כי בחר לקדם את תחום הבריאות משום ש”התושבים מצפים מאיתנו לעשות זאת. “אחריותנו כמנהיגות אזורית, לרתום את כל בעלי העניין ולהכריח את הממשלה להתייחס אלינו כמו אל כל תושב שחי במרכז הארץ. לא יתכן כי סל השירותים המוצע לתושבי הגליל יהיה באופן ברור ומודע, פחות טוב מזה שמוצע במרכז הארץ. שירותי הבריאות חייבים להיות שוויונים יותר. דו”ח ועדת גרוטו על שירותי הרפואה בצפון, מהווה תוכנית טובה להתחיל איתה, אולם עד כה מעט מאוד נעשה על מנת לממש אותו. אנחנו לא באים להמציא שום דבר מחדש אלא רוצים לקחת את כל התוכניות שהתגבשו כאן אצלנו ובמשרד הבריאות ולדחוף לממש אותן”.

 

שקט ושלווה

בשבוע שעבר התארחה להקת שלווה בהופעה במתנ”ס של מבואות החרמון. יחד עם הלהקה, אורחת מיוחדת עלתה על הבמה- מאי כהן ממושב דישון, המתמודדת עם תסמונת וויליאמס, בדומה למתופף הלהקה – יוסף עובדיה. כל הנוכחים בהופעה לא יכלו לפספס את מאי המתוקה (והמוזיקלית), שכבשה את לב הקהל ואת הבמה המכובדת.

עבור מאי ובני משפחתה, ההופעה החלה 24 שעות לפני כן. חברי הלהקה הגיעו להתארח במושב דישון אצל משפחת כהן, והדס, אמה של מאי, תיארה את המפגש כחוויה של פעם בחיים. “זכינו לשהות בחברתם 24 שעות שנצרבו בלבנו לעד.
המשמעות עבורנו, כמשפחה עם ילדה מיוחדת, היא עצומה. הלהקה נתנה לנו כוח להמשיך ולחזק את מאי שלנו ולהאמין בה בכל כוחנו”, מספרת הדס.

הדס הוסיפה כי “אחד הפחדים היומיומיים שלי מהרגע שהבנתי שמאי שלי מיוחדת, הוא הפחד ממסגרות העתיד, הפחד מהחינוך המיוחד, מהוסטלים ודיור מוגן, מהאנשים שתפגוש בדרך” אומרת הדס. “כשלהקת שלווה התארחה אצלנו בשבוע שעבר, אחרי 24 שעות איתם, אצלי במגרש הביתי, הבנתי כמה דברים מהותיים שילוו אותי כל החיים, ובעיקר נזכרתי כמה הבחירה שלי לדבר את הקושי מקדמת את כל המשפחה שלי. זכינו להיות חלק מחוויה של פעם בחיים. כל אחד ואחת בצוות דאג לאחר כמו שלא ראיתי או חוויתי מימיי. הילדים שלי חשו את טוב הלב, הנתינה והאהבה ללא גבולות בדרך אחרת ומיוחדת במינה. כאלה אנשים בדיוק יעטפו את מאי שלי. זה אפשרי!”.

 

מאי בהופעה עם שלווה. צילום אתנשהו ג’וש

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn