מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

האלופה

 

בחודש מרץ יתקיימו שני אירועי ספורט, עממיים ותחרותיים, שפתוחים לתושבי האזור * האחד, מרוץ אצבע הגליל, והשני, אליפות הגליל בכדורגל * ההשתתפות למרוץ פתוחה לקהל הרחב וישנם פרסים שווים למנצחים * אליפות הגליל בכדורגל מיועדת לקבוצות מיישובי האזור וההרשמה נמצאת בעיצומה

כחלק מחזונה של מועצה אזורית מבואות החרמון לקדם אורח חיים בריא באמצעות פעילויות ספורטיביות בקהילה, מתקיימים בקרוב שני אירועי ספורט שפתוחים לקהל הרחב. האחד, אירוע ריצה עממי, שיתחיל ויסתיים בכפר בלום, והשני, אליפות הגליל בכדורגל, תחרות שתתקיים בין יישובים.

“מרוץ אצבע הגליל” הינו אירוע ריצה עממי אשר יתקיים ב-8 במרץ, והוא פונה לאוכלוסייה המקומית בכל הגילאים. המרוץ יוזנק במרכז קלור שבכפר בלום. המשתתפים ירוצו לאורך נהר הירדן לכיוון דרום, כאשר ישנים 3 מקצים: מקצה עממי – 2 ק”מ, ושני מקצים תחרותיים באורך של 5 ק”מ ו-10 ק”מ.

צח אשנר, מנהל מחלקת הספורט במועצת מבואות החרמון, מסביר: “ההבדל בין מקצה עממי למקצה תחרותי הוא שבמקצה העממי אין מדידה. מי שמנצח לא מקבל פרס. במקצים התחרותיים, לעומת זאת, יש פרסים כספיים למנצחים”.

צח מציין כי המרוץ מתאים לגברים ונשים, כאשר ישנו מנצח גבר ומנצחת אישה. למקצה העממי יכולים להגיע כולם, מגיל 0 עד 120, ובמקצים התחרותיים יכולים להשתתף גם בני נוער, ומבוגרים, כמובן. המנצחים יקבלו פרסים מתנת ארומה צומת כח, כביש 90, מתחם צומת כוח, צימר בקצה המושבה וגלידה לג’נדה, כולם הספונסרים של האירוע.

זו הפעם הראשונה שמתקיים המרוץ הזה?

“מרוץ אצבע הגליל התקיים לראשונה לפני 20 שנה ואז הפסיק. היו כל מיני מרוצים אחרים אבל השנה החלטנו, בשיתוף עם מועצה אזורית גליל עליון, שכדאי וראוי לקיים מרוץ תחרותי גם באצבע הגליל לתושבים שלנו ולאורחים שלהם. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם עמותת הספורט של הגליל העליון לטובת הקהילה של האזור כולו”.

**

בנוסף למרוץ, מועצת מבואות החרמון, יחד עם מועצת גליל עליון, תקיים 3 ימי משחקי כדורגל בהם יתחרו קבוצות מהמושבים והקיבוצים באזור. שני משחקים יתקיימו בחודש מרץ ומשחק נוסף במאי. צח אומר כי הרשימה מתחילה להתמלא במהרה וכרגע הם תרים אחר יישובים שירצו להשתתף, ואולי לזכות באליפות.

ההרשמה היא לבודדים או לקבוצות?

“כל מושב או קיבוץ יכולים להתמודד בתחרות כקבוצה. גם שני יישובים שרוצים להתאחד לקבוצה אחת יכולים. המטרה היא להגיע לשלושת ימי המשחקים ולבסוף יתקיים אירוע הגמר והמנצחים יזכו בפרס”.

קבוצות שמעוניינות להשתתף יכולות לפנות לצח – 058-5668893.

**

במהלך השנה מקיימת מועצת מבואות החרמון אירועים ספורטיביים לקהילה מתוך רצון לשמור על אורח חיים בריא יותר. צח אומר כי כל פעילויות הספורט נועדו לרווחת התושבים, וכמובן מוסיף שספורט הוא דבר מהנה, שטוב לבריאות וגם חוסך הרבה דברים אחרים. “זה חוסך בשעמום, חוסך בפשיעה. בני נוער שאין להם במה להתעסק מתחילים לעשות שטויות מהשעמום, ואז יש גם יותר פשיעה. אנחנו רוצים לעודד פעילות ספורטיבית גם כי זה טוב לגוף ולנפש, וגם כי זה מפיג את השעמום. במהלך השנה אנחנו מקיימים כל מיני פעילויות, כמו משחקים של טניס שולחן ומשחקי כדורגל. אנחנו מקבלים גב ותמיכה מלאה מהמתנ”ס ומראש המועצה, בני בן מובחר, שמבינים את החשיבות של ספורט לאורח חיים טוב יותר. האירועים הקרובים פתוחים לקהל הרחב ואנחנו קוראים לאנשים להגיע”.

 

 

 

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו