צילום: המכללה האקדמית תל חי

המכללה האקדמית תל חי ומכון המחקר מיגל הציגו השבוע בפני חברי ‘האקדמיה הישראלית למדעים’ – הוועדה המייעצת לות”ת ולמל”ג (המועצה להשכלה גבוהה), את הפעילות המחקרית של כל אחד מהמוסדות ואת הפעילות המחקרית המשותפת, המהווה שילוב ייחודי, התורם לקידום המחקר והמדע בישראל ובגליל. במהלך המפגש, הציגו חוקרי המכללה האקדמית תל- חי וחוקרי מכון המחקר מיגל, את תחומי המחקר המגוונים ובתום הצגת הפעילות, התקיים דיון עם חברי הוועדה המייעצת והחוקרים הבכירים. בדיון המקוון השתתפו מטעם הוועדה המייעצת גם פרופ’ רוני אלנבלום, פרופ’ ישראל ברטל ופרופ’ מיכל פלדמן.

נשיא המכללה האקדמית תל חי פרופ’ יוסי מקורי
צילום: המכללה האקדמית תל חי

נשיא המכללה האקדמית תל חי פרופ’ יוסי מקורי: “המכללה האקדמית תל-חי ניצבת היום בצמרת המכללות האקדמיות הציבוריות בארץ ומובילה בתחום המחקר. חוקרי המכללה הציגו בפני הוועדה המייעצת לאקדמיה הישראלית למדעים, קשת רחבה של תחומי מחקר, ביניהם מחקרים היסטוריים, ארכיאולוגיים ופרה- היסטוריים, מחקרים מתחום הפסיכולוגיה, המזון, התזונה, החקלאות ועוד. וכן, מחקרים העוסקים בנדידת עופות ובעלי חיים שונים, החולפים באגמון החולה, שם ממוקם מרכז המחקרים של החוג למדעי החי במכללה. אני מקווה, כי בעקבות הביקור תוגדר המכללה האקדמית תל-חי כמכללת מחקר, צעד שיאפשר תנאים משופרים לקיום מחקר מתקדם על ידי אנשי הסגל שלנו, שחלק משמעותי מהם חוקרים במיגל״.

פרופ’ דן לבנון
צילום: מכון מחקר מיגל

המנהל המדעי של מכון המחקר מיגל, פרופ’ דן לבנון: “מכון המחקר מיגל נמצא בחזית המדע בתחומי הביוטכנולוגיה, מדעי הצמח, מדע הסביבה, תזונה ותוספי תזונה, חדשנות באיסום פירות ויחידת מחקר ופיתוח לייצור חקלאי. מיגל מהווה מוקד מחקר ופיתוח ליצירת ערך בגליל ובגולן בארבעה היבטים משמעותיים: שיתוף עם התעשייה וחברות הזנק, חינוך ושיתוף בידע עם המכללה האקדמית תל-חי ומרכז המזון שיוקם בה, פעילות קהילתית בשיתוף החברה לפיתוח הגליל, תכנית המו”פ של האיחוד האירופי ומרכז השלטון המקומי וכן פיתוח מרכזי מצוינות”. 

פרופ’ רשף טנא, ראש וועדת האקדמיה למדעים המייעצת: “נהנינו מאד מ’הביקור הווירטואלי’ ומהסקירות של ההנהלה והחוקרים. הדגמתם כי, מחקר מצוין יכול להתקיים לא רק במרכז אלא גם בפריפריה והוא תלוי במידה רבה בנחישות החוקרים ובסקרנותם המדעית. הוועדה האקדמית תשמח לקבל מפרופ’ דן לבנון ומפרופ’ יוסי מקורי מסמך המשקף את החזון של המכללה האקדמית תל-חי ושל מכון המחקר מיגל ונשמח לשלבו בדו”ח הביניים (ינואר 2021), או בדו”ח מצב המדע 2022 עם המלצות ברורות”.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn