מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

בעקבות משבר הקורונה החליטו ברשות לפיתוח הגליל ובמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לצאת ביוזמה שתעזור לחקלאים והיצרנים מהאזור להציע טעימה מהגליל לכל בית.

צילומים: החברה לפיתוח הגליל

ימי הפסח הם ימים משמחים, המסמלים את בואו של האביב ושל הקיץ הישראלי. ימים בהם ישראלים רבים יוצאים לטייל במזג האוויר הנעים, מבקרים באתרים השונים ונהנים מחופשות בכל רחבי הארץ. אלה גם ימים חשובים עבור החקלאים מהגליל, אלו שמגדלים, מיצרים וגם עוסקים בתיירות חקלאית, ורגילים בעונה זו לארח את מאות אלפי מבקרים ומטיילים שנהנים מהמוצרים והתוצרת  הגלילית המיוחדת שהם מציעים.

בשל מגפת הקורונה, חקלאים ויצרנים רבים מצאו עצמם במצב מאתגר במיוחד, ועם קושי רב לשווק ולמכור את המוצרים עליהם הם עומלים כל השנה. ברשות לפיתוח הגליל ובמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל החליטו להרים את הכפפה ולצאת ביוזמה חדשה, המרכזת את כל החקלאים והיצרנים של הגליל הגולן והעמקים בפלטפורמה אחת, בה יוצגו כלל היצרנים והחקלאים, ושממנה יוכלו להזמין צרכנים מכל הארץ, לקנות מוצרי מזון, תוצרת חקלאית מהשדה לשולחן, מארזים לחג ומוצרים איכותיים, ולסייע להם לצלוח את המשבר.

כך למשל ניתן להזמין יינות משובחים מיקבים, מגוון גבינות עיזים, כבשים ובקר, שמן זית ומוצריו כגון סבונים, שוקולדים בעבודת יד, מוצרי מאפה, מוצרי קוסמטיקה טבעית, ריבות, דבש, ממרחים מיוחדים ועוד.

מעל למאה חקלאים ויצרנים כבר לוקחים חלק ביוזמה, שצפויה עוד לגדול עד ערב החג, רובם מציעים משלוחים ומארזים עד לבית הלקוח בכל הארץ.

גילה יעקבי גורביץ’, מנהלת תחום תיירות ותרבות ברשות לפיתוח הגליל סיפרה על הפרויקט: ״ברגע שהבנו את גודל המשבר, שעומד לבוא על פתחם של החקלאים והיצרנים בכל רחבי הגליל, מיהרנו ליזום פרויקט שיקל  ויסייע בזמן המשבר,  גם ולהמשיך עם המיזם גם ב”יום שאחרי” ולקבל במה לתוצרת המדהימה שלהם. זו אחת הדרכים שלנו לדאוג לתיירנים ולחקלאים ולתת הזדמנות לכל תושב בישראל לטעום את המוצרים הנהדרים, כך שלכל אחד יהיה קצת מהגליל בבית. וכשנוכל כולנו לצאת ולהמשיך לטייל בגליל, אני בטוחה שהרבה מרוכשי התוצרת, ירצו להגיע אל החקלאי, אל אתר התיירות החקלאית, ליקבים, לבתי הבד, לחוות ולמרכזי המבקרים של החקלאים והיצרנים כדי להכיר וליהנות מעוד תוצרת משובחת מהגליל, הגולן והעמקים. אני מזמינה אתכם להיכנס לאתר ולמצוא מוצרים שיכנסו אליכם הביתה, לשולחן החג, ולחיי היום יום וכך גם לחזק את החקלאים כעת ואת התיירות החקלאית בהמשך.

את המוצרים השונים ניתן למצוא באתר הרשות לפיתוח הגליל: https://go.galil.gov.il/html5/?_id=10200&did=2026&G=9511&SM=10200

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו
הקודם
הבא