מנכ”ל תנובה אייל מליס ומנכ”ל יונסטרים אסף וייס
צילום: יוסי זליגר

אתמול (10/1) נחנכה הפעילות למרכז יזמות בתחום הפוד טק עבור בני נוער מקרית שמונה והסביבה של חברת ‘תנובה’, עמותת יוניסטרים, ופדרציית וונקוובר, בשיתוף עיריית קריית שמונה, אשכול גליל מזרחי, מועצה אזורית הגליל העליון, ומועצה אזורית מבואות החרמון. מחברת ‘תנובה’ נמסר כי, מיזם זה הוא חלק מפעילות של אימפקט כלכלי וחברתי שתנובה חרטה על דגלה לבצע בגליל המזרחי.

בטקס לחניכת המיזם השתתפו בני הנוער שייקחו חלק בתכנית, אייל מליס מנכ”ל תנובה, רוני צארום מייסד עמותת יוניסטרים, אסף וייס מנכ”ל יוניסטרים, אביחי שטרן ראש עיריית קריית שמונה, בני בן מובחר ראש מועצה אזורית מבואות חרמון ויו”ר אשכול גליל מזרחי, גיורא זלץ ראש מועצה אזורית גליל עליון, קנדיס קווינטר יו”ר ועדת ההקצבות ויו”ר הועד המנהל של פדרציית וונקובר  ושותפים נוספים מהאזור, גופי חינוך, מחקר ואקדמיה. בין השותפים לפרויקט: אשכול גליל מזרחי, גליליום, מכללת תל חי, מכון מיגל, המרכז לחינוך סייבר, אורט, משרד החינוך מחוז צפון, ורשת המתנ”סים בקרית שמונה. עקב מגבלות הקורונה, האירוע נערך באמצעות ZOOM.

כאמור, חברת ‘תנובה’, בשיתוף עם עיריית קריית שמונה, אשכול גליל מזרחי, עמותת יוניסטרים, המקדמת יזמות עסקית וחברתית בקרב בני נוער מהפריפריה ומעניקה להם כישורי תעסוקה מתקדמים, ופדרציית וונקובר, הקימו מרכז יזמות בקרית שמונה עבור בני נוער תושבי קריית שמונה והסביבה. במסגרת המיזם, יפתחו וינהלו בני הנוער שישתתפו בתכנית חברות סטארט אפ בתחום הפודטק.

התוכנית המשותפת, אשר תתקיים תחילה באמצעים מקוונים עקב מגיפת הקורונה, תחל עם שלוש קבוצות של בני נוער, במהלכה הם יקבלו הזדמנות ייחודית להיחשף לעולם העסקים, לחוות, ללמוד ולהוביל בעצמם סטארט אפ עסקי עוד בהיותם בתיכון. המיזם יכלול כ-75 בני נוער מכלל המגזרים והמגדרים מקריית שמונה ויישובי אשכול הגליל המזרחי עירוניים וכפריים, יהודים וערבים ודרוזים.

בני הנוער ילמדו מושגים מעולם העסקים, הכלכלה, היזמות והטכנולוגיה, ויקימו חברות סטארט אפ המיועדות לפיתוח מיזמים עסקיים בתחום הפודטק באופן שיאפשר יצירת מוצרי מזון עתידניים באמצעות שיטות ייצור חדשניות ופורצות דרך עם שילוב מומחים בתחום הבשר המתורבת, הדפסת מזון והנדסת המזון בתחום התחליפים. החניכים יתנסו הלכה למעשה בתהליך היזמות החל משלב הרעיון ועד ליצורו ומכירתו, כאשר מנטורים מחברת ‘תנובה’, מדענים ואנשי עסקים בכירים מתחומים שונים ילוו אותם לאורך כל התכנית ויסייעו להם בפיתוח המיזם העסקי.

אייל מליס, מנכ”ל תנובה: “מהלך זה משלב בין שתיים מהמשימות המרכזיות של תנובה – להוביל את פיתוח ענף הפודטק הישראלי ולהוביל את פיתוחם של הצפון בכלל וקריית שמונה והגליל המזרחי בפרט, כבירת פודטק עולמית, תוך יצירת אימפקט חברתי ותעסוקה איכותית ומגוונת לאורך שנים. לפני כשנה היינו שותפים להקמתה של חממת הפודטק FreshStart בעיר וכעת, בזכות שיתוף הפעולה עם יוניסטרים פדרציית וונקובר ושותפינו האזוריים, עריית ק”ש ואשכול גליל מזרחי, נניע גם את הדור הצעיר של הגליל העליון והגליל המזרחי להיות חלק ממהפכת המזון העולמית”.

אסף וייס, מנכ”ל יוניסטרים: “בכדי לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, עלינו לתת לכל נערה ונער את הכלים וכישורי החיים הנדרשים בעולם העסקים והיזמות, וכך להעניק להם הזדמנות אמיתית ותחושה שהם מסוגלים לממש את חלומם. אנו מודים לחברת תנובה על השותפות, ובטוחים כי מדובר בבשורה עבור בני הנוער ותעשיית ההייטק באזור הצפון”.

אביחי שטרן, ראש עיריית קריית שמונה: “דברים טובים קורים בגליל בכלל ובקריית שמונה בפרט. למרות הקורונה ולמרות הסגר השקנו את תוכנית היזמות החדשנית, במסגרתה נעניק לבני הנוער שלנו כלים וכישורי חיים, שיבטיחו את הצלחתם בעתיד ויאפשרו להם לייצר פתרונות חדשים שיחוללו שינוי בעולם .במסגרת המיזם נעניק לבני הנוער שלנו את הכלים הנדרשים בעולם העסקים והיזמות. זהו צעד נוסף בהפיכתה של קריית שמונה לבירת פודטק עולמית. אני מודה לשותפים הרבים מהסביבה שלוקחים חלק בדבר – לשותפות תנובה ולמנכ”ל אייל מליס, ליו”ר יוניסטרים רוני צ’ארום, לקהילת וונקובר, למכללת תל חי ולמיגל, לראשי הרשויות בגליל מזרחי והכי חשובים לבני הנוער הנפלאים והמוכשרים בגליל”

בני בן מובחר, יו”ר אשכול גליל מזרחי וראש מועצה אזורית מבואות חרמון: “הפעילות לביסוס ופיתוח הגליל המזרחי כמרכז הפודטק הישראלי ממשיכה להתרחב ולהניב מיזמים נפלאים לקהילת האזור. השתתפתי בהשקתו של מיזם היזמות החדש לבני נוער מיישובי הגליל המזרחי וקריית שמונה של חברת תנובה בשיתוף יוניסטרים, פדרציית וונקובר ושותפים נוספים. המיזם יאפשר לכ-75 בני נוער לנהל ולפתח סטארטפים בתחום הפודטק והמזון העתידני. בני הנוער לא רק ירכשו את הכלים הנדרשים בעולם העסקים והיזמות, אלא גם ייחשפו לרוח היזמות והתחרותיות. זהו מהלך נוסף המבסס את אזור הגליל המזרחי כחלק משמעותי ממהפכת המזון העולמית.  מיזם זה הוא עוד נדבך בפעילות החינוכית המדעית של אשכול גליל מזרחי יחד עם המכללות האקדמיות אשר מפעילים במשך עשור את שותפות “גליליום” לחינוך מדעי טכנולוגי, שחושף את תלמידי המרחב למחקר ופיתוח ברמה הגבוהה ביותר, בדגש על עולם הפודטק והביוטכנולוגיה. השאיפה שלנו היא שבני הנוער ישארו כאן בגליל המזרחי כבוגרים וישתלבו בתעסוקה האזורית בתחום המזון העולמי. אני מאחל הצלחה לבני הנוער ומודה לכל השותפים, חברת תנובה שמשקיעה ומשפיעה על האזור יחד עם יוניסטרים וקהילת וונקובר והגברת קנדיס שמלווים אותנו כבר שנים מתוך אהבת הארץ והגליל”

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn