נתנאל קרטמישב בן ה-14 ייצג השבוע את קרית שמונה בגאווה וזכה במקום השני בתחרות שירה בינלאומית * בתחרות השתתפו נציגים מ-12 ארצות, כולל ישראל ורוסיה * נתנאל הופיע עם השיר “אם אשכח ירושלים” וריגש את הקהל וצוות השופטים * אולגה לוי, מנהלת הלהקה העירונית: “בשבילי הוא זכה במקום הראשון”

נתנאל קרטמישב מקרית שמונה, זכה השבוע במקום השני בתחרות השירה MOPE, תחרות שירה בינלאומית שהתקיימה במשך 3 ימים באשדוד, בהשתתפות נציגים מ-12 ארצות, כולל ישראל, יוון ורוסיה.

נתנאל בן ה-14 הוא סולן להקת הזמר העירונית “פרחי קרית שמונה” מזה 5 שנים. אולגה לוי, מנהלת הלהקה, צופה לו עתיד מזהיר, למרות שההתחלה לא הייתה כזו קלה. “נתנאל לא הגיע עם יכולות גבוהות, אבל היה לו הרבה רצון וזה מה שדחף אותו להצליח”, מספרת אולגה. “לימדתי אותו פיתוח קול במשך 5 שנים והוא רק הלך והשתפר. מבחינתי, הוא זכה במקום הראשון. כבר פנו אליו אנשים רבים ואפילו הציעו לו להשתתף בתוכנית THE VOICE במוסקבה”.

לפני התחרות, נתנאל השתתף בתחרויות זמר רבות בארץ וזכה לציונים גבוהים. כך הוא נבחר לייצג את ישראל ואת קרית שמונה בתחרות הזמר הבינלאומית שהתקיימה השבוע. נתנאל המוכשר והחייכן עלה לבמה עם השיר “אם אשכחך ירושלים” בגרסה של בן סנוף ועם שיר נוסף. הוא זכה למחמאות מצוות השיפוט, שהורכב כולו מאמנים וזמרים ידועים. “אני כל כך גאה בו ובהשגיו, קרית שמונה גאה בנציג הצעיר והמוכשר שמככב על במות ברחבי הארץ ובקרוב יככב על במות נחשבות בעולם”, אומרת אולגה, “אנחנו עוד נשמע עליו”.

כאמור, נתנאל הוא חלק מהלהקה העירונית בניהולה של אולגה לוי, שכבר מכיתה ג’ מאתרת ילדים מוכשרים, מחמישה בתי הספר שהיא מלמדת בהם, ולוקחת אותם תחת חסותה. “היו הרבה זמרים שלא התאימו ללהקה בהתחלה אבל היה להם רצון להצליח והם הצליחו להגיע לטופ, כמו נתנאל”, אומרת אולגה.

איך נעשה החיבור לתחרות הבינלאומית?

“אנחנו משתתפים בהרבה תחרויות. בתור מנהלת הלהקה ומורה למוזיקה, אני מקבלת הודעות על תחרויות ושולחת את מי שנראה לי מתאים. כמעט כל מי ששלחתי עובר את השלבים הראשונים, ואני שולחת בין 15 ל-20 תלמידים, שזה המון. אנחנו משתתפים בהרבה תחרויות. למשל, כל שנה מתקיימת תחרות בצפת ואנחנו מצליחים לקחת את כל הגביעים, כי התחרות מחולקת לפי גילאים. אף אחד לא חוזר בידיים ריקות”.

מי בחר את השיר של נתנאל?

“שמתי לב שבכל פעם שאנחנו שולחים את השיר הזה הוא מצליח. זה שיר מאוד מיוחד ומאוד משמעותי ומזכה את הזמרים שלנו במקומות הראשונים, אז בחרנו את השיר הזה ושיר נוסף”.

ליווית אותו בתחרות?

“הייתי בשלב הראשון והשני והכנתי אותו טוב. הוא כל כך בטוח בעצמו על הבמה, יש לו נוכחות, הוא ילד מאוד בולט. גם אם יעמדו 100 אנשים על הבמה, הקהל יראה אותו כי הוא ילד ממגנט. גם יפה וגם שחקן מלידה. אנשים פשוט מתאהבים בו. יום אחד היינו בחזרות בהיכל התרבות ורינת גבאי הייתה שם באותה שעה בחזרות להצגה שלה. היא התחילה לשיר יחד עם להקת הבנים והתחברה אליו מאוד. אבל חשוב לציין שנתנאל הוא חלק מלהקת בנים עירונית שעושה חיל. הם עושים הרבה כבוד לקרית שמונה ובכל שנה חוזרים עם גביעים. כל אחד מהם הוא סולן בפני עצמו ויחד הם מופיעים בתחרויות, בטקסים עירוניים ואפילו באירועים פרטים כמו בר מצוות וכו’. זה גם הזמן להודות למאיר מרציאנו, מנהל מחלקת התרבות, שליווה אותנו כל השנים ויזם את הפרויקט ‘עיר שרה ומנגנת'”.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn