לעבור את פורים בשלום: 6 טיפים לחג שמח ובטוח

פורים חג התחפושות, עלול להיות גם מסוכן. ויקה גונן, רכזת תחום בריאות הילד ויוה חדרה במאוחדת: “אם נקפיד על כללי בטיחות נוכל ליהנות ולעבור את החג בשלום וללא פגיעות”

השנה, נחגוג את פורים בצל המלחמה, נהיה רגישים יותר לאנשים בסביבתנו, נימנע משימוש בחזיזים ובנפצים שעלולים לגרום לבהלה ונדאג לשלומם ולבטיחותם של ילדינו.

“לצד אווירת הקרנבל והשמחה, מדי שנה, בפורים, מגיעים למרפאות של מאוחדת ילדים עם כוויות, פציעות, אלרגיות והרעלות אלכוהול כתוצאה מהחגיגות”, אומרת ויקה גונן, רכזת תחום בריאות הילד במרכז רפואי ויוה חדרה של מאוחדת, “חשוב לדעת שאת רוב הפגיעות ניתן למנוע אם נהיה מודעים לסכנות וניערך מראש, ואם נקפיד על כללי הבטיחות נוכל ליהנות ולעבור את החג בשלום ללא פגיעות”.

לפניכם 6 טיפים לחג שמח ובטוח:

מוצרים נלווים: תרסיסים, אקדחי לייזר וצמידי סטיקלייט

מומלץ להימנע משימוש בתרסיסי שלג העלולים לפגוע בקרנית העין ובנוסף להתלקח במגע עם אש. הסבירו לילדים כיצד להשתמש באקדחי לייזר וצמידי סטיקלייט המכילים תרכובת של חומרים כימיים רעילים, היכולים לפגוע בראייה והנחו אותם ממה להימנע.

הימנעו משימוש בחזיזים ונפצים

שימוש בחזיזים ונפצים מסוכן ועלול לפגוע בעיניים ולגרום לכוויות. מעבר לכך, בימים אלה, לאור המצב הבטחוני הרגיש, אנו ממליצים להימנע משימוש בחזיזים, נפצים וכלי ירייה המשמיעים קולות נפץ, הדבר עלול לגרום לבהלה בציבור ולהחמיר את מצבם הנפשי של אנשים המתמודדים עם פוסט טראומה (PTSD).

מתחפשים? אלה הדברים שצריך לשים אליהם לב כשקונים תחפושת או כשמכינים לבד

אם בחרתם לקנות תחפושת בדקו אם יש לה תו תקן של מכון התקנים. הסבירו לילדים על הסכנה במקרה של התלקחות התחפושת ועל החשיבות להתרחק ממקור אש ובדקו שאין חלקיקים קטנים בתחפושת היכולים להתנתק ולגרום לחנק. אם בחרתם להכין תחפושת בעצמכם הימנעו משימוש בחומרים דליקים כמו צמר גפן, נוצות, קרטון, מנורות וניילון ומקשירת שרוכים וחוטים סביב הצוואר. התאימו את התחפושת לגודלו של הילד, דאגו שתהיה נוחה כדי שיוכל להתנייד בקלות ולנעליים מתאימות כדי למנוע מעידות.

מתאפרים במידה עם תכשירים באישור של משרד הבריאות

רכשתם מוצרי איפור? בדקו שהם מאושרים על ידי משרד הבריאות. שימו לב למרכיבי האיפור שעלולים לגרום לתגובה אלרגית. באופן כללי מומלץ להעדיף איפור קל ולא לכסות את כל הפנים ולהימנע מפגיעה בעיניים.

מה נכין במשלוח המנות?

דאגו שמשלוח המנות יהיה מותאם לגיל הילד, ציינו מרכיבים אלרגניים, הימנעו מסוכריות קשות, סוכריות על מקל או כל דבר שעלול לגרום לחנק.

מצוות משתה בפורים: שותים ונזהרים 

בפורים אנחנו מצווים לקיים “ימי משתה ושמחה”, אך שתיית אלכוהול בלתי מבוקרת, מזיקה ומסוכנת לבריאות. הסבירו מהן הסכנות בשתייה מופרזת, הדריכו אותם לקנות אלכוהול במקום מורשה ולשתות מבקבוקים שהיו סגורים. שימו לב, נהגים צעירים נתונים יותר לפורענות בכביש, דברו על הסכנות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, חדדו את האחריות שלהם לגבי בחירת נהג תורן לפני היציאה לבילוי שלא ישתה אלכוהול ויחזיר את החברים בשלום הביתה.

מצווה לשמוח בפורים, צאו לחגוג והקפידו על כללי הבטיחות כדי שכולם יחזרו הביתה בריאים ושלמים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn