תושבי האזור מוזמנים להשתתף באירוע ליל המדענים השנתי, שיתקיים בהיכל התרבות ובכיכר צה”ל * באירוע יתקיימו פעילויות מדעיות לכל המשפחות, סדנאות מדע ויצירה, ומופע בועות סבון ייחודי

 

כמדי שנה יתקיים אירוע ליל המדענים והמדעניות האירופאי בישראל, שיכלול שפע פעילויות מדעיות מהנות, שמתאימות לכל הגילאים. מכון המחקר מיגל מזמין את תושבי האיזור להשתתף באירוע שיתקיים ביום חמישי, 19.9.19, בין השעות 17:00-21:00, שיערך השנה בכיכר צה”ל ובהיכל התרבות. האירוע נערך ביוזמת ובמימון האיחוד האירופאי ובתמיכת משרד המדע והטכנולוגיה, ובשיתוף פעולה עם עיריית קרית שמונה והמרכז האקדמי לנוער במכללה האקדמית תל-חי.

השנה יתמקד ליל המדענים והמדעניות בנושא: “מרעיון למציאות”, ויפתח בהיכל התרבות עם המופע באבלרון- קוסם בועות הסבון שיקח את הילדים למסע קסום בממלכת בועות הסבון. במקביל, תתקיים פעילות ענפה, במהלכה יוכלו המשתתפים ללמוד וליהנות מפעילות מדעיות מעשירות, כגון: חלבונים זוהרים בחושך, תהליך בקיעת אפרוחים, אנזימים ותהליכים ביולוגיים, משחקי מחשב, תצפיות במיקרוסקופ, רובוטיקה, משחקי מחשב ועוד.

בכיכר צה”ל יתקיימו סדנאות פעילות רבות, החל מיצירה המותאמת לגיל הרך, כימיה במטבח, שעשועוני פיזיקה, חקלאות מדייקת – איך באמצעות ממשקי מחשב ניתן לשלוט במה שקורה במטע, חקר תהליכי הבשלה בתפוח, ודבורי בומבוס ותפקידם בהאבקה. כמו כן, יוכלו הילדים ליהנות מסדנת בועות סבון, להשתעשע עם דמויות על קביים, להכין קופסאות בריחה, לאפות עוגות מבצק חגבים ועוד. עמדה מיוחדת של הרשות לבטיחות בדרכים תלמד על זהירות בכביש באמצעות סימולטור אופניים חשמליות ורכב מתהפך.

המרכז האקדמי לנוער במכללה האקדמית תל-חי יציע פעילויות מלמדות נוספות, ביניהן:  סדנת טינקרינג –  תכנון ובניית כרטיסי ברכה ויצירות אחרות, הכוללות מעגלים חשמליים הנסגרים בדרכים שונות; סדנת רובוטיקה- התנסות בתכנות רובוטים לביצוע פעולות פשוטות המפתחות את החשיבה האלגוריתמית; סדנת מנוע הומופולארי- בפעילות זו יזרימו זרם חשמלי בתיל בנוכחות מגנט ויוכלו ללמוד מה יוצר הכח המגנטי; סדנת אנימציה- יצירת סרטי אנימציה על ידי צילום תמונות בודדות והצגתן במהירות בזו אחר זו; וסדנת יד רובוטית- בניית דגם של יד ולמידה איך ניתן לשלוט עליה חיצונית.

בנוסף לכל אלו, הרצאות של חוקרי מיגל ומו”פ צפון יוצגו בשלושה ברים במקביל. בקשיו בר תתקיים הרצאת אורח של דן אלתרמן: “מכישלונות לניצחונות”. לאחר מכן יציג ד”ר אביב אשר ממצאים על השפעת התאורה המלאכותית המודרנית על האדם והסביבה. בפאב הפטרייה יציגו פרופ’ דן לבנון וד”ר עידן פרמן מחקרים חדשים על פטריות וכמהין, ובמתחם אגמוניה שבאגמון מרקט ירצה פרופ’ יעקב פיטקובסקי על ממצאים חדשים של המלחמה בסרטן, באמצעות מערכת החיסון.

אירוע “ליל המדענים” הוא חגיגת מדע המתקיימת מדי שנה במאות נקודות במקביל ברחבי אירופה ובישראל מאז שנת 2007 . במסגרת האירוע נפתחים שערי מכוני המחקר והאקדמיה ברחבי הארץ לציבור הרחב, ללא תשלום, והקהל מוזמן ליהנות משלל פעילויות, התנסויות ומפגשים מהנים עם מדענים ומדעניות. סמנכ”לית התפעול והרכש של מיגל, רותי שושן: “זו הזדמנות מצוינת לכל תושבי האזור להיחשף לפעילות מדעית מרתקת ומגוונת, המוגשת בגובה העיניים, מתוך כוונה ליצור חיבור של הילדים, הנוער וגם המבוגרים לעולם המדע. באירוע מתאפשר קשר ישיר ובלתי אמצעי עם המדענים, והכרות מקרוב של הפעילות המדעית הענפה, המתרחשת כאן בצפון. אני מזמינה את כל תושבי האזור להגיע בשמחה ולקחת חלק בפעילות המלמדת והמהנה”.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn