מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

תלמידי הצפון ביריד הטכנולוגיה

כ-7,000 תלמידים מאזור הצפון השתתפו ביריד הטכנולוגיה של משרד החינוך * ביריד נחשפו התלמידים לטכנולוגיה לנטרול מנהרות טרור, רובוטים תת ימיים, סימולטורים של טיסה ומערכות הגנה מפני תקיפות סייבר * מטרת ההשתתפות ביריד הינה לעודד ולהרחיב את מספר התלמידים שבוחרים להצטרף למגמות הטכנולוגיות, וזאת בשל המחסור בכח אדם טכנולוגי

 

כ-7,000 תלמידים מ-56 ישובים בצפון הגיעו להתנסות ביריד הטכנולוגיות הגדול של משרד החינוך. במסגרת היריד נחשפו התלמידים לנושאים מעניינים ואקטואליים , כגון: טכנולוגיה לנטרול מנהרות טרור, רובוטים תת ימיים, סימולטורים של טיסה ומערכות הגנה מפני תקיפות סייבר. כמו כן, נפגשו התלמידים עם נציגי חיל האוויר, זרוע היבשה, אמ”ן (8200), חיל הים, התקשוב, ועשרות חברות טכנולוגיות מובילות בארץ ובעולם.

מנהלת המחוז, ד”ר אורנה שמחון, אמרה כי “משרד החינוך סגר השבוע את יריד הטכנולוגיות הגדול בהשתתפות בכירי התעשיינים, צה”ל ונציגי החברות הטכנולוגיות מהמובילות בארץ ובעולם.  ביריד השתתפו מעל 7,000 תלמידי כיתות ט’, מ- 56 ישובים דוברי עברית וערבית מכל רחבי הצפון, לצד  אלפי מבקרים, וביניהם, הורי התלמידים שהוזמנו לראשונה לקחת חלק באירוע החגיגי. מחוז הצפון מתעדף וממנף פעילויות שכאלה על בסיס העצמת למידה ועשייה בהקשר של פדגוגיה מוטת עתיד, יצירתיות, חדשנות ויזמות”.

במסגרת היריד זכו התלמידים להתנסות באופן פעיל בעשרות פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים. בין הגופים שנטלו חלק באירוע, ניתן למנות את חברת חשמל, רפא”ל, אלביט, חיל האוויר, זרוע היבשה, אמ”ן, חיל הים, זרוע התקשוב וההגנה בסייבר, ועשרות חברות טכנולוגיות מהמובילות בארץ ובעולם.

היריד נערך בסמיכות לשלב שבו תלמידי כיתות ט’ בוחרים את מגמת הלימודים שלהם לשנה הבאה. המטרה היא לעודד ולהרחיב את מספר התלמידים שבוחרים להצטרף למגמות הטכנולוגיות. מדובר המחוז נמסר כי בשנים האחרונות ישראל מתמודדת עם מחסור הולך ומחריף במשק בכלל, ובתעשייה בפרט, של כח אדם טכנולוגי. העדר כח אדם מקצועי ואיכותי בכל הרמות, אשר יכול לפתח, לייצר ולייצא את הטכנולוגיות והמוצרים הישראלים לחו”ל, עלול לפגוע משמעותית בכושר התחרות של התעשייה הישראלית.

מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב: “השבוע הסתיים בהצלחה מרשימה יריד המגמות הטכנולוגיות הגדול של משרד החינוך. במסגרת היריד זכו אלפי תלמידים, מכל רחבי הארץ, להתנסות בחוד החנית של הפיתוחים הטכנולוגיים ולהיחשף לעשרות מגמות של טכנולוגיית עלית שהמשרד מעמיד. אנחנו מאמינים כי החשיפה המוקדמת של התלמידים לעולם הטכנולוגיה המתקדם יעניק להם הזדמנות להיות חלק מתוך עתודה שתהיה חוד החנית של המשק הישראלי העתידי”.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו