צוות הניהול של חממת הפודטק ספארקס ערך השבוע פגישת עבודה ראשונה עם צוות ההנהלה של מכון המחקר מיגל * חממת ספארקס, שבבעלות תנובה וטמפו, היא הזוכה במכרז להקמת חממת פודטק בקרית שמונה * מנכ”ל החממה, חנן שניידר: “החזון שלנו הוא להפוך את קרית שמונה למרכז פודטק עולמי”

חממת ספארקס קיימה השבוע פגישת עבודה ראשונה עם מכון המחקר מיגל וחוקריו, העוסקים במחקרים הקשורים לתחום המזון והתזונה. חממת ספארקס היא הזוכה במכרז של רשות החדשנות להקמת חממת פודטק חדשה בקרית שמונה, ובפגישה הראשונה לקחו חלק, מנהלי החממה: המנכ”ל חנן שניידר, סמנכ”לית פיתוח עסקי נוגה סלע ומנהלת הטכנולוגית הראשית ד”ר תמי מירון.

חממת ספארקס היא בבעלות מספר ארגונים הכוללים את תנובה, טמפו, קרן הון הסיכון האמריקאית  Finistere, ו-OurCrowd- פלטפורמת ההשקעות הגלובאלית. החממה צפויה להתמקד בקידום טכנולוגיות מזון לכל אורך שרשרת הערך של מזון ומשקאות בתחום חלבון וחלב אלטרנטיביים, שיפור ערך תזונתי ותזונה מותאמת אישית, חומרי גלם חדשניים פונקציונליים ואריזות מזון חכמות.

במהלך הביקור השבוע, הציג צוות הניהול הבכיר של מיגל את היכולות המגוונות של כל המחלקות במכון ומספר מחקרים נבחרים שיכולים להוות בסיס לשיתוף פעולה בעתיד. הביקור כלל גם סיור במעבדות בקרית שמונה ובתל חי, וכן פגישות עם החוקרים, שסיפרו על תחומי מחקר שונים הקשורים לעולם הפודטק ואשר יכולים להשתלב בחממה כשיבשילו.

מנכ”ל מיגל, דוד זיגדון, הדגיש בפגישה את המחויבות של מיגל לצמיחה הכלכלית של איזור הגליל העליון והגולן וציין כי הממשק בין החממה לבין מכון המחקר מיגל וגורמים נוספים בגליל הוא חשוב מאוד ליצירת אקוסיסטם שיקדם את הגליל בתחום הפודטק, תחום שהפך להיות אחד התחומים החשובים בארץ ובעולם.

מנכ”ל החממה, חנן שניידר, אמר כי החזון שלהם הוא להפוך את קרית שמונה למרכז פודטק עולמי ובירך על הקשר עם מיגל. צוות החממה גילה עניין רב במחקרים שהוצגו בפניהם וציין כי הקשר עם המכון יהיה רצוף והדוק. “נשמח לשתף פעולה לא רק עם החוקרים במכון, אלא גם עם המומחים השונים במיגל, שיוכלו לסייע בהקמה וייעוץ לחברות סטרטאפ, שיצמחו מהחממה”.

 

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn