מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

לא חששתי לשרית, אבל בהחלט דאגתי. העובדה שהיא בהריון משפיעה ללא ספק על היכולת שלה. גם ככה, לקוחותיי מתקשים לגלות איפוק אחרי שאני מגלה להם דבר אחד או שניים, אז אם נוסיף לזה מנה גדושה של הורמונים, זה בטח לא מועיל כרגע. בעוד אני יושב ומהרהר עליה, אני מקבל ממנה הודעה: “לא יכולה לדבר כי אני איתו כרגע, אבל לא החזקתי מעמד. דיברתי איתו והוא מחרטט אותי. אני חייבת הוכחה שהם ניהלו רומן”.

מבחינתי, המשמעות של להיות חוקר פרטי שמתמחה בתחום האישי, אינו מתבטא ביכולות חקירה טובות יותר מאשר של מתחריי, אלא בהבנה מלאה של כל המרכיבים והמשתנים של הנושא הזה, שללא כל ספק הוא טעון ורגיש במיוחד. מעבר לכל המהלכים המשפטיים או ההלכתיים, ברור לי לגמרי הצדדים המנטאליים והרגשיים של משברים כאלה. זאת בדיוק הסיבה שאני עורך פגישת יעוץ מקיפה לפני כל חקירה כזאת. מנסיון, זה לא פחות חשוב מהאמת או מהחקירה עצמה, ויחד עם זאת, לקוחות כמו שרית מצליחים להפתיע אותי.

היכרתי אותה כשבוע קודם לכן. היא מכירה את אילן כחמש שנים, והם נישאו לפני שנתיים. כיום היא באמצע הריונה הראשון. כששוחחתי איתה לראשונה לא היה מידע ממוקד כלשהוא, אלא תחושה לא טובה שמלווה אותה מאז הנישואין בדבר נאמנותו אליה. הסיבה היחידה שהיא לא בדקה את זה עד היום – כי הם זוג צעיר וטרי, וזה לא היה לה סביר שאילן יבגוד בה. אם הוא לא היה רוצה בה, הוא פשוט לא היה מתחתן איתה, לכן למה שיבגוד?!

כרגע, מאז שהיא בשמירת הריון ונמצאת בעיקר בבית, היא שמה לב יותר למעשיו. הטלפון הולך איתו לכל מקום. וכשהוא איתה, הוא מניח את המכשיר על הצג עצמו, מה שמעניק תחושה של הסתרה – מכיוון שהיא לא יכולה לקרוא הודעה נכנסת או לראות מי מתקשר אליו בזמן אמת. זה, ועוד כל מיני דברים קטנים אחרים, הביאו אותה אלי.

אילן היה צעיר עצמאי ושאפתן, והתעסק במחשבים ביתיים. זאת גם הסיבה ששהה הרבה בבית – לעבוד על מחשבים ישנים, או לטפל מרחוק במחשבים של אחרים דרך האינטרנט. הרבה פעמים הוא נסע אל לקוחותיו. בעיקר אם היה צריך להרכיב חומרה כלשהיא למחשבים, או לגבות כסף עבור שרותיו. היה בזה חלק טוב שהוא נמצא הרבה בבית, מה שבטוח יחסוך שעות עבודה רבות. אך החלק הרע היה, שקשה לצפות מתי הוא צריך לצאת מהבית.

שמעתי ממנה רבות על סדר היום הלא מסודר שלו, ולבסוף החלטתי למקד אותה על שעות אחר הצהריים והערב. מה שנראה היה בהתחלה כמשהו ארוך ולא מאורגן, הפך עד מהרה לפשוט למדי. אילן יצא אחרי הצהריים מהבית, ונסע אל לקוחותיו וסידוריו. הכתובת האחרונה משכה את תשומת ליבי, כי הוא השאיר את התיק שלו בתא המטען. הספקתי לראות אותו נכנס אל הבנין, וכשניסיתי לרוץ אחריו, דלת האינטרקום מנעה את כניסתי ולא היה מושג לאן הוא עלה בבנין המגורים הגדול הזה. אילן יצא מהכתובת לאחר חצות ומשם הביתה.

אותה כתובת חזרה על עצמה ביום המעקב השלישי שלי אחרי אילן, אלא שהפעם כשהוא החנה את הרכב כבר דאגתי לחכות לו ליד האינטרקום כדי להיכנס איתו לבנין. אילן עשה לי את החיים יותר קלים, ולחץ על זמזם הדירה שהוא מבקש להגיע אליה. “כן?” ענה קול נשי צעיר באינטרקום. “זה אני” ענה אילן, והיא פתחה לו את הדלת. באותו לילה הוא יצא מהבניין לאחר השעה אחת בלילה. בינתיים פענחתי את שם הבחורה לפי מספר הדירה, ואף מצאתי את דף הפייסבוק שלה. נראה כי היא רווקה, ונמצאת במערכת יחסים כלשהיא. לא רשום עם מי.

עדכנתי את שרית רק למחרת. זה קל יותר לעיכול אחרי שינה טובה ורחוק מעט ממעשה העוול. “אנחנו מתקדמים מצויין” עדכנתי אותה בכל הפרטים שאני יודע עד כה. “עכשיו צריך לחכות להזדמנות שהם יצאו לבלות, ואז נתעד אותם יחד” הסברתי את המהלך הבא. החדשות הטובות היו שאותה אחת פרסמה בפייסבוק כי היא קנתה כרטיסים להופעה של האמן האהוב עליה. הימרתי שזאת אחלה הזדמנות לתפוס אותם יחד. לצערי הרב, שרית לא התאפקה והתעמתה איתו באותו ערב. אילן סיפר לה שהיא סה”כ לקוחה שלו, ושהוא מטפל במחשב שלה. היה לו אליבי מושלם להסביר היכן הוא נמצא בכל שלב, במסווה של עבודה. היא ניצלה רגע שהוא לא איתה וכתבה לי את זה.

בכל מקרה אחר, החקירה הייתה נגמרת באותו רגע. לקוחות שלא יודעים לחכות בסבלנות לממצאים סובלים יותר מאחרים, ואין לי הרבה מה לעשות עם זה. במקרה שלה, חשבתי לעצמי שאין לי מה להפסיד והרמתי טלפון אל נעמה החוקרת. העובדה שהמאהבת רווקה איפשרה לי לנצל הזדמנות.

“זה עבד” היא חזרה אלי כעבור כמה דקות. ביקשתי מנעמה שתתקשר למאהבת. “סליחה שאני מפריעה. מצאתי את המספר שלך כמה פעמים בטלפון של החבר שלי”. נעמה הציגה לבחורה מצגת כאילו היא עצמה מאהבת פגועה, שחשפה בגידה. הבחורה הייתה מבולבלת ולא ממש הבינה בהתחלה וכמובן ששאלה שאלות. הדבר הראשון שאותה אחת וידאה כי הן מדברות על אותו בחור. הפתיעה את נעמה לגלות שאילן הציג את עצמו בפניה בשם אחר בכלל. זה בקלות הוביל לטיב הקשר ביניהם, ואותה אחת הודתה בקלות כיצד הכירו. מסתבר שהיא בכלל לא ידעה שהוא נשוי. עכשיו שתיהן “שותפות” למעשי הבגידה של אילן, לא רק ביניהן אלא גם מול אשתו.

שלחתי מיד את הקלטת השיחה לנייד של שרית. עכשיו היה לו קשה לספר שהיא רק לקוחה שלו, כשאותה אחת מכירה אותו בכלל בשם אחר. אילן הקשיב לשיחה ויצא להתאוורר קצת מהבית. הוא כבר לא יצא מזה בדיבורים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו