חברת הסייבר הצפונית “HIGHDELE” רכשה את חברת “Cyber School” מאזור המרכז ופעילות החברות תהיה בגליל. השילוב בין החברות נועד לייצר מקומות עבודה חדשים בצפון בתחום הסייבר עם הכשרות בתחום הסייבר לנוער ולסטודנטים באקדמיה. “בכדי לעשות שינוי אמיתי, לא מספיק לדבר על חזון, צריך גם לעשות” אמר עומרי סגרון, מנכ”ל הקבוצה.

כתבה מאת: דנה אלימלך

 

חברת HIGHDELE”” היא חברת הייטק צפונית הפועלת בתחומי הייעוץ, היזמות וההדרכות בתחומי הטכנולוגיה והסייבר. חברת “”Cyber School היא בית ספר למקצועות הסייבר שנותן הכשרות לבני נוער ומוסדות אקדמיים בתחום הסייבר. השילוב בין החברות מביא ליצירת מקומות עבודה חדשים בתחום הסייבר והכשרה של הבוגרים לתעשייה.

בשנת 2015 החליט סגרון להקים את חברת הדרכות הסייבר HIGHDELE”” ולבסס את מטה החברה בצפון. סגרון אמר כי המטרה הייתה ליצור מקומות עבודה אטרקטיביים לאנשי ההייטק בצפון כמו במרכז הארץ. סגרון סבר כי בעקבות הפעילות שלו בתחום הדרכות הסייבר, חברות הייטק נוספות מהמרכז יבינו את הפוטנציאל  ואת ההון האנושי שיש בצפון ויגיעו אף הם לצפון.  “הרעיון היה ליצור תעסוקה לעצמי ולאחרים. רציתי לחזור הביתה לצפון” אומר סגרון. “לא הייתה לי עבודה בצפון , לא היה בצפון מה להציע לי מבחינת עבודה בתחום שלי. יצרתי לעצמי את העבודה”.  סגרון מוסיף “בשלוש שנים של פעילות החברה מאוד גדלה ויכולתי לגייס צוות יותר גדול, את כולם גייסתי בצפון, אבל הבעיה היא שאין אנשי מקצוע בצפון והייתי חייב להכשיר את העובדים” אמר סגרון. סגרון בחר שהרכישה הראשונה של “HIGHDELE” תהיה של חברת בת העוסקת בתחום החינוך. “פתחתי קורס בשביל להכשיר את האנשים לעבודה בחברה ובמקביל פנו אליי גופים לעשות קורס סייבר נוער. התחלנו בפיילוט במחיר מסובסד של 500 ₪. הפיילוט משותף ל”קדימה מדע” ביחד עם “אופק מרכזי מצוינות” של משרד לפיתוח הנגב והגליל”.

ההצלחה של הפיילוט הביאה לכך שסגרון החליט להרחיב את פעילות החברה לשאר חלקי הארץ כשהבסיס של החברה הוא בצפון. “הכשרות נוער הן מנגנון מצוין גם להשפיע על הדור הצעיר מצד אחד ומצד שני לאפשר לאנשים כמו הבוגרים באקדמיה להשתלב בתעשייה. סטודנטים במכללת תל חי ומכללת רופין שלומדים את קורסי הסייבר, במקום למלצר הם עובדים בהדרכות סייבר לנוער. ככה שבוגרי מדעי המחשב במכללת תל חי לא רק מסיימים את התואר  עם קורסי הסייבר יש להם גם ניסיון בתעשייה”.

חברת “Cyber School” הוקמה בשנת 2014  ועוסקת בחינוך הסייבר בישראל לבני נוער תוך מטרה להכשיר נערים ונערות בישראל בתחום הסייבר ולמצוינות טכנולוגית. החברה מפעילה מדי שנה עשרות קורסי הדרכה בתוך מוסדות החינוך בישראל ועד כה הכשירה למעלה מ3,000 בני נוער ברחבי הארץ.  בעקבות פעילות החברה והדרכת הסייבר עשרות בני ובנות נוער מגיעים לשירות צבאי משמעותי ביחידות מובחרות.

עומרי סגרון מנכ”ל חברת “HIGHDELE”  וסמנכ”לית השיווק של החברה ניקי עוברים לפעול עם חברת הבת Cyber School בהובלתו של איש העסקים והטכנולוגיה אדיר לומברוזו, אשר מגיע עם ניסיון עשיר של מעל 20 שנה בתעשיית הפיתוח, הדיגיטל והובלה טכנולוגית של חברות מובילות בארץ ובעולם. לומברוזו מסר “אני גאה ונרגש מהצעד הגדול שעשינו, חטיבת ההדרכה קרובה לליבי וההשקעה בבני הנוער משתלבת באופן ישיר עם חזון החברה. אין לי ספק שהצעד הזה יוביל לשינוי מהותי הן ברמה המידית באמצעות פתיחת עשרות משרות חדשות לאנשי ההייטק בצפון וכן, שינוי בטווח הרחוק באמצעות ההשקעה בדור העתיד תוך שאיפה מתמדת לשוויון הזדמנויות במרכז ובפריפריה”.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn