מידע 8

  • מידע 8, ת.ד 682, קריית שמונה
  • 1-700-703388
  • ziv.meida8@gmail.com

82 אחוזים זכאים לבגרות בדרכא דנציגר בקרית שמונה

הישגים גדולים למערכת החינוך בקריית שמונה. 82% זכאים לבגרות בדרכא דנציגר, 88.5% זכאים לבגרות בדרכא אולפנית. 77% מתלמידי קריית שמונה זכאים לתעודת בגרות. הממוצע הארצי עומד על 68.2%.

הישג מרשים למערכת החינוך בקריית שמונה: מנתוני התמונה החינוכית שפורסמו השבוע על ידי משרד החינוך עולה כי החינוך העל יסודי בעיר קריית שמונה נמצא בתנופה מרשימה וחסרת תקדים.

מסקירת הנתונים עולה כי אחוז הזכאות של התלמידים הלומדים ברשות (ללא חינוך מיוחד) עומד על 77 אחוז. מדובר בעלייה מרשימה לאורך השנים האחרונות.

לשם השוואה, בשנת 2010, אחוזי הזכאות העירוניים עמדו על 59 אחוזים בלבד. בקנה מידה עירוני, מדובר בעלייה עירונית מ- 59 אחוזי זכאות ל- 77 אחוזים. עלייה של כ- 18 אחוזים בפרק זמן של כשבע שנים.

ברשת דרכא, שלפני שבע שנים החלה בניהולם של שלושת בתי הספר בעיר, הגיבו בשמחה ובסיפוק, והדגישו, כי נתונים אלה אינם סוף פסוק, וכי גם בשנת הלימודים הבאה צפויה עלייה נוספת ומרשימה בכל אחד מבתי הספר.

תיכון דרכא דנציגר, חצה לראשונה את רף  80 אחוזי הזכאות, וסיים את שנת הלימודים עם 82  אחוזים. ב’תמונה החינוכית’ שפורסמה בכלי התקשורת צוין כי בבית הספר דרכא המתמיד בעיר, אחוזי הזכאות הינם 76.8. מנהל בית הספר, הרב אריאל פריש, הבהיר כי מדובר בטעות שתתוקן על ידי המשרד בשבועות הקרובים בשל אי שקלול מועדי חורף, ואי לכך הנתון האמיתי לפי מיפויי בית הספר הינו כ-81 אחוזים. הצפי לתשע”ח הוא להגיע למעל 90%.

באולפנית דרכא קריית שמונה, סיימו הבוגרות עם הישג מרשים של 88.5% זכאות לבגרות. מנהלת בית הספר היוצאת, חגית אלבוגן, הגיבה בסיפוק ובשמחה ושבחה את התלמידות ואת הצוותים.

בבית הספר ברנקו וייס בקריית שמונה אחוז הזכאים לתעודת בגרות הינו 30.8% אולם תלמידי בית הספר בולטים מאוד במעורבות החברתית והאזרחית שלהם (71%), הרבה מעל הממוצע הארצי העומד על 56%. בפרמטר של קירבה ואכפתיות בין מורים לתלמידים 72% מתלמידי בית הספר מרגישים את האפתיות של צוות ההוראה בבית הספר לעומת הממוצע הארצי העומד על 43%.

 ראש העיר ניסים מלכה הביע סיפוק רב והתרגשות עצומה מהנתונים המחמיאים ששמים את קריית שונה כעיר מובילה בצפון בתחום החינוך.

ראש העיר ביקש להודות למנהלי בתי הספר והמורים שמובילים באיכות ומצוינות את התלמידים תוך שימת דגש אישי לכל תלמיד ותלמידה.

“תענוג לקרוא את הנתונים המחמיאים. אני מברך את תלמידי ותלמידות בתי הספר התיכוניים שלנו ואת הצוות החינוכי המדהים שיש לנו בקריית שמונה. השקענו משאבים רבים במערכת החינוך. למרות הנתונים הטובים אנחנו לא מסתפקים בכך ונמשיך לעשות הכול כדי שהמספרים האלה ימשיכו לעלות בהתמדה מדי שנה ואני שמח שכל שנה יותר ויותר תלמידים שלנו זכאים לתעודת בגרות”, אמר ראש העיר ניסים מלכה. 

“מבחינתי הישגי הבגרות הם הצדעה למנהלי בתי הספר ולצוותי המורים על עבודתם הקשה והעקביות בקידום ושיפור ההישגים של תלמידי קריית שמונה. אנשי החינוך שלנו הם הטובים ביותר שיש. אני מודה לשותפים שלנו משרד החינוך ורשת דרכא. אנחנו כרשות נמשיך ונשקיע בחינוך. כראש העיר אמשיך לראות בחינוך את המוקד העיקרי להכשרת התלמידים ולהכנתם לחיים. עיריית קריית שמונה תמשיך להשקיע בתחום החינוך כדי שבסופו של יום כלל תלמידי העיר יהיו זכאים לתעודת בגרות. כמובן שאני מודה לתלמידים על ההשקעה, להורים שמאמינים במערכת שלנו ולהנהגת ההורים על האיכפתיות והמעורבות החשובה למען קידום מערכת החינוך שלנו”, אמר ראש העיר.

 

מנהלת אגף החינוך, סיגל כהן: “זהו יום חגיגי במיוחד עבור העיר קריית שמונה, ובאופן מיוחד לאנשי החינוך הנפלאים שאנחנו זוכים ללוות לאורך השנה. התנופה החינוכית בעיר מורגשת לא רק בהישגים המרשימים של כל אחד מבתי הספר, אלא גם בהיבטים הערכיים,  באווירה החינוכית השוררת בבתי הספר ובגאוות היחידה שהצלחנו כולנו לבנות בשיתוף פעולה בעיר, תודה לרשת דרכא על ההשקעה הרבה ועל השותפות האמיצה”.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
סגירת תפריט
דברו איתנו