בית הספר ברנקו וייס קרית שמונה עובר שני שינויים משמעותיים: האחד, שיפוץ מסיבי בכל מתקני בית הספר, והשני, עזיבתו של ניצן אשבל וכניסתו של אביחי גולן כמנהל בית הספר * גולן ניהל בעבר תיכונים בחצור הגלילית ובטבריה ובעל ניסיון של 24 שנה בחינוך * לקרית שמונה הוא מגיע במטרה להמשיך את עבודתו של ניצן ולתת מענה לכל ילד על פי צרכיו * “אני מאמין בנוער שיש לו חלומות גדולים וחלק מהמשימה שלנו הוא לתת לנוער אפשרות לחלום ולהגשים את החלומות שלהם. יש פה צוות מחבק, שאוהב את הילדים בצורה בלתי רגילה, צוות שמאמין בכל ילד, ואנחנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו”

בית הספר “ברנקו וייס” סניף קרית שמונה עובר לאחרונה שינויים במבנה בית הספר, ובעוד כשבועיים, לאחר שיפוץ מקיף, יראה בית הספר כחדש. אך מלבד השינויים החיצוניים, יחל השנה את תפקידו כמנהל בית הספר אביחי גולן, בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום החינוך. גולן (47) יחליף את ניצן אשבל שניהל את בית הספר למופת, פעל רבות למען תלמידיו והשתלבותם בקהילה וזיכה את בית הספר בפרס החינוך היוקרתי.

ברנקו וייס הינה רשת תיכונים שפרוסה ברחבי הארץ, כאשר 4 סניפים שלה נמצאים בצפון (קרית שמונה, מרום הגליל, קצרין וטבריה). בית הספר ברנקו וייס בקרית שמונה הינו מוסד לימודים המיועד לבני נוער שהתקשו להשתלב במסגרות החינוך הנורמטיביות ומתחנכים בו כ-100 תלמידים ותלמידות המתגוררים בקרית שמונה וביישובי הגליל התחתון והעליון – ממושב אמנון בדרום ועד מטולה בצפון. תפיסת העולם של בית הספר היא שבעזרת כלים מתאימים, כל נער או נערה מסוגלים לחוות הצלחות, לימודיות ואחרות. צוות בית הספר, המונה כ-20 אנשי חינוך מסורים, עושה את המירב על מנת להתאים לתלמידים תוכניות לימוד אישיות ולתת מענה לכל תלמיד על פי צרכיו ו”בגובה העיניים”, תוך שמירה על כבוד הדדי ומעטפת של חום ואהבה.

ב-1 בספטמבר ייכנס לתפקידו החדש אביחי גולן מרמת הגולן. הוא נולד וגדל ברמת מגשימים, וב-20 השנים האחרונות הוא מתגורר בקצרין. לאחר שהתחיל כמחנך בטבריה ומורה להיסטוריה ותנ”ך, גולן ניהל את תיכון אמית חצור במשך 9 שנים, ובשנתיים האחרונות הוא ניהל את תיכון אורט בטבריה. “זו בעצם התחנה השלישית שלי בניהול בתי ספר, לאחר 24 שנים בחינוך” אומר גולן.

למה בכלל פנית לתחום החינוך?

“זו אפילו לא הייתה שאלה מבחינתי. חינוך נותן לי את המשמעות הכי עמוקה לחיים. לקחת חלק בעיצוב הדור והנוער היקר שיש לנו במדינה, זו ממש הרגשה של שליחות גדולה”.

חינוך בימינו זו לא משימה פשוטה. איך אתה רואה את זה כמנהל?

“מלאכת החינוך היא קשה אבל אני לא חושב שהיא הופכת להיות קשה יותר בדור הזה. נוער זה נוער, גם היום וגם לפני 40 שנה. להפך, אני חושב שהיום הנוער הרבה יותר איכותי משנים עברו, ובגלל שהוא כזה איכותי, לא תמיד צוות ההוראה שפוגש אותו יכול לספק לו את הדברים הגדולים שהוא מבקש, ואז מתחילים קשיים ובעיות. אני חולק על אלה שאמרו שפעם היה טוב יותר. הנוער היום מתנדב הרבה יותר מאשר בעבר, וההתנדבות והנתינה הפכו להיות כבר חלק מבתי הספר. לכן אני חושב שאומנם המלאכה היא קשה ומורכבת, אבל כזו שנותנת סיפוק גדול ואתגרים”.

 

ניצן אשבל- מנהל בית הספר היוצא

 

בית הספר בניהולו של ניצן תמיד שם דגש על הפן הקהילתי. תמשיך את דרכו מהבחינה הזו?

“חשוב לי מאוד להמשיך את הפן הקהילתי. אני נכנס לבית ספר שחלק מתלמידיו לא מצאו את עצמם בבתי ספר אחרים וחיפשו בית ספר יותר משפחתי ואישי.  אנחנו מתייחסים לכל אחד ורואים כל אחד, וזה מה שייתן לנערים האלו את הבסיס לחיים שלהם. כלומר, השקעה בפעילות חברתית בקהילה, הרבה מאוד נתינה, הכרת הארץ. אלו דברים שאמשיך לשים עליהם דגש. אלו הדברים שבונים אצל הנערים את הכוחות מחדש, כוחות שלעיתים אבדו להם. לא כל התלמידים שלנו מצליחים להגיע לבגרות, למרות שאנחנו עושים ונעשה הכל כדי לתת להם את כל הכלים להגיע לשם, אבל הבסיס הוא להיות קודם כל בן אדם שנותן, וזה מה שיבנה את התלמידים האלה בסוף”.

גולן אומר ומוסיף:אני מאמין בנוער שיש לו חלומות גדולים וחלק מהמשימה שלנו הוא לתת לנוער אפשרות לחלום ולהגשים את החלומות שלהם. זה אחד התפקידים המרכזיים שלי ושל צוות ההוראה שלי. יש פה צוות מחבק, שאוהב את הילדים בצורה בלתי רגילה, צוות שמאמין בכל ילד, ואנחנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו”.

במהלך החודש האחרון, גולן עבר חפיפה מהמנהל היוצא ונפגש עם כל אנשי הצוות החינוכי של בית הספר. “ניצן השאיר לי בית ספר מדהים ביופי האנושי שלו. יש פה צוות מדהים ומבחינת התלמידים לא ראיתי עוד בית ספר שכל כך מוטמע בקהילה וחזק בפן החברתי שלו כמו ברנקו וייס בקרית שמונה. זה מקור לגאווה גדולה”.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn