בפעם השמינית, מעגל שירה מקודשת יחזור לכיכר צה”ל בשיתוף פעולה עם עיריית קרית שמונה * למעגל אין כל קשר לדת, אלא לכוחה של השירה המשותפת להביא לאיחוד * “הרעיון של מעגל זה הוא להביא את הקהילות והשירים להתאחד בלב העיר – במקום אשר נגיש לכל אשר ירצה להצטרף ולשיר. לשירה המשותפת כח רב. כששרים יחד, כולם שואפים ונושפים לפי קצב השיר, מה שגורם לקצב פעימות הלב להסתנכרן וליצור חיבור בין כולם. חוויה כה מיוחדת שקשה להסבירה במילים”

ביום שני, ה-8 ביולי, יתקיים מעגל שירה מקודשת בלב העיר קרית שמונה. מאחורי היוזמה עומדת תנועת unite in Babylon  אשר חוזרת לעיר הצפונית בפעם השמינית. לכיכר צה”ל השנה מוזמנים תושבים בכל הגילאים, אשר מעוניינים להתחבר בעזרת המוזיקה, ולרקוד ולשיר יחדיו.

תנועת המעגלים united in Babylon החלה לפעול באביב 2012. התנועה הינה פרי חזונו של תרמילאי אשר קיבל השראה מתרבויות וקהילות בארץ ובעולם. בחודשים הראשונים, התקיים המעגל במקביל בערים שונות בארץ, עד שבשנת 2012 התקיים האירוע באופן מסונכרן עם עוד 12 מדינות בעולם, ומאז האירוע רק גדל.

בראיון למידע 8, אמרו המארגנים כי מדובר ביוזמה ישראלית חובקת עולם אשר איחדה עשרות מדינות סביב הרעיון המשותף של קיום מעגלי שירה מקודשת במקומות מרכזיים בערים. “המעגל נערך מתוך כוונה ותקווה לאחדות, חיבור, ריפוי ואהבה בין אנשים באמצעות מוזיקה, שכל אחד יכול לקחת בה חלק, גם ללא שום היכרות מוקדמת. מדובר בטקסטים פשוטים- מודרניים או ממקורות עתיקים, בעברית, ערבית, אנגלית, סנסקריט, פורטוגזית ועוד. לא צריך לדעת לשיר ולא צריך לדעת את המילים. רק לפתוח את הלב יחד עם אותם מאות האנשים ששרים, ולשיר ביחד – כאחד.”

האירוע מתקיים בשיתוף ובסיוע של עיריית קרית שמונה. עשיית המעגלים בכיכר צה”ל החלה בשנת 2014 וחודשה בשנת 2016. כאמור, עד כה התקיימו 8 מעגלים בכיכר, אליהם הגיעו תושבי העיר קרית שמונה ותושבי הקיבוצים והיישובים מכל האיזור. “לכל מעגל יש את החיבור והקסם הייחודי לו. אם עוד לא נכחתם באחד, בואו להסתקרן ולגלות את כוחה של השירה המשותפת. תרגישו בנוח להיות מי שאתם, כמו שאתם. יש בכולנו מתנות מופלאות”, כך אומרים המארגנים השנה: יוני בר-לב, ענבר מדני, אסף ירמי ובר שני.
האירוע יחל בשעה 18:30 בהתכנסות, ובשעה 19:00 יחל המעגל עם צלילי פתיחה. לאחר מכן, מוזיקאים צפוניים ינחו ערב של שירה משותפת, תפילה והודיה. הכניסה לאירוע הינה פתוחה לקהל הרחב ואינה כרוכה בתשלום.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn