ארגון פעמונים, הפועל לסיוע בתחום כלכלת הבית, יוצא בקול קורא לתושבי האזור להצטרף אליו, כמתנדבים או כמשתתפים בפעילויות הארגון * נפש על ארבע מקיימת מפגש חשיפה על טיפול ושיקום לילדים עם צרכים מיוחדים דרך קשר הדדי עם בעלי החיים * ברכות ליובל דוד ממשמר הירדן על זכייתה כאלופת ישראל

 

ארגון פעמונים קורא לתושבי האזור להצטרף אליו כמתנדבים או כמשתתפים בקורס לכלכלת המשפחה.

ארגון פעמונים פועל לסיוע בתחום כלכלת משק הבית באמצעות ייעוץ, ליווי כלכלי, הפצת ידע וכלים, הרצאות ותוכניות לחינוך פיננסי בכל הארץ. המטרה העיקרית היא ללוות משפחות לניהול כלכלת בית מאוזנת, כלומר בלי חובות, בלי מינוסים  ובלי הוצאות מעבר להכנסות.

הארגון נוסד בשנת 1997 מתוך שאיפה למציאות שבה המשפחות בישראל ינהלו חיים כלכליים מאוזנים ואחראיים ומציאות שתסייע לבניית חוסן כלכלי וחברתי.

כעת הארגון יוצא בקול קורא לנשים וגברים מעל גיל 24 להתנדב ולסייע למשפחות שרוצות לשנות את חייהן. כל השירותים שניתנים בעמותה נעשה על ידי מתנדבים. עקרון ההתנדבות תורם גם להתפתחות הקהילה ונושא העזרה לזולת, וגם להגדלה של היקף הפעילות של ארגון פעמונים בקרב אוכלוסיות רבות ומגוונות. מדובר ב-10 שעות חודשיות עבור כל מתנדב, כאשר ההכשרה תתקיים לאחר חגי תשרי.

כמו כן, משפחות אשר מעוניינות לשפר את חייהן, מוזמנות לפנות לעמותה, סניף גליל גולן, על מנת לפתח מיומנויות להתנהלות כלכלית נכונה ולהתקדם בתהליך ההבראה הכלכלית עם סיוע צמוד של הארגון.

לפרטים נוספים ולהרשמה – מנהלת סניף גליל עליון והגולן, נעמי לרך 052-6124626

 

מפגשים על ארבע

“נפש על ארבע” מזמינה אתכם לסדרת הרצאות מרתקות בנושא טיפול הדדי דרך עולם בעלי החיים. מדובר ביוזמה משותפת של המועצות מבואות החרמון וגליל עליון, אשר תקיים מפגש חשיפה על טיפול ושיקום לילדים עם צרכים מיוחדים דרך קשר הדדי עם בעלי החיים.

במפגש שיתקיים בקיבוץ שמיר, ירצה יוגב איבגי, מנהל מרכז תעסוקה לבעלי צרכים מיוחדים בגבעת ברנר, ובעל ניסיון רב בעבודה עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי ונוער בסיכון. איבגי גם עובד עם מבוגרים בעלי בעיות נפשיות וצרכים מיוחדים ומרצה במכללות בלימודי טיפול בסיוע בעלי חיים. בקיבוץ שמיר הוא יספר על הדרכים בהן ניתן לשלב אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים בפעילות מעצימה עם בעלי חיים העוזרת בתפקוד היומיומי, תורמת לחיבור ותקשור עם בני המשפחה דרך בעל החיים ומרגיעה מצבים מתסכלים דרך בעל החיים. איבגי יציג סיפורי הצלחה כדוגמה ליעילות הטיפול.

כמו כן, במפגש יכירו המשתתפים את דגנית יערי, בוגרת BA ללימודי פסיכולוגיה. יערי מטפלת ומאמנת מומחית לטיפול הנעזר בבעלי חיים, מתמחה בזוגיות ובאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. יערי אף יוזמת והקימה את התחום בשירות בתי הסוהר ובחטיבת הבוגרים של אלו”ט.

בנוסף להרצאות, המשתתפים יערכו סיור במשק החי בשמיר, אשר יהווה בית למטפלים שיתנו מענה טיפולי ויעבירו סדנאות והרצאות למגוון אוכלוסיות.

ההרצאה מיועדת להורים, מורים וסייעים לילדים עם מוגבלויות, עובדים סוציאליים, מטפלים וכל מי שמתעניין בתחום.

המפגש יתקיים ב-28 באוגוסט, בין השעות 17:00-19:00, בפאב קיבוץ שמיר. עלות סמלית למפגש: 50 ₪. יש להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל. לפרטים נוספים: תלמה תומסון, מטפלת בעזרת בעלי חיים- 052-6399710

 

אלופה

ברכות ליובל דוד ממשמר הירדן שהוכתרה כאלופת ישראל למקצה 1,500 מטר בסגנון חופשי לגילאי 16. התחרות התקיימה ב-31 ביולי במכון וינגייט. כל הכבוד ליובל, למאמנים, לאמא אטה ואבא אליעזר. גאווה.

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn